Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija
JAUNŲJŲ ŠAULIŲ SĄSKRYDIS

JAUNŲJŲ ŠAULIŲ SĄSKRYDIS

Lapkričio 26 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunieji šauliai vyko į naktinę stovyklą Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinėje mokykloje.

Šios stovyklos metu mūsų gimnazijos jaunieji šauliai dalyvavo įvairiose rungtyse. Krepšinio rungtyje mūsų gimnazijos jaunųjų šaulių būrį atstovavo Dovydas Uikys, Gediminas Pocevičius ir Egidijus Geryba. Mokiniai užėmė trečią vietą.

Rankų lenkimo rungtyje jaunoji šaulė Gabrielė Šlyčytė užėmę antrąją vietą tarp merginų. Dalyvavome ir kitose rungtyse – šaudymo ir virvės traukimo, tačiau prizinių vietų iškovoti nepavyko, bet mes nenusiminėme, nes gavome taurę už sportiškiausią jaunųjų šaulių būrį.

Norime padėkoti Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos būrio vadui ir jauniesiems šauliams už suorganizuotą stovyklą ir smagiai praleistą laiką.

Jaunoji šaulė   Deimantė Beržinskaitė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rugsėjis… Spalis… Lapkritis…

Rugsėjis… Spalis… Lapkritis…

Bėgte prabėgo trys mokslo metų mėnesiai, pabandėme vėl suskaičiuoti dešimtukų derlių ir pasidžiaugti moksleivių pasiekimais. Deja, ne visi norėjo pasidžiaugti ir pasigirti. Taigi, per tris šių mokslo metų mėnesius nė vienos pamokos nepraleido 18 mokinių.

Sunkiau sekasi rinkti dešimtukų derlių, bet rankų nenuleidžiame (žiūrėti prisegtas nuotraukas).

Norėčiau visiems moksleiviams palinkėti sėkmės. Lieka tikėtis, kad kitų trijų mėnesių dešimtukininkų sąrašas bus ilgesnis ir skaičiai įspūdingesni.

Mokytoja Lidija K.

Edukacija pradinukams

Edukacija pradinukams

Lapkričio 29-30 d. pradinukai dalyvavo nuotolinėje edukacijoje, interaktyvioje viktorinoje “Kelionė po Lietuvą”. Ši kelionė vaikus skatino pažinti mūsų miestus, kultūrą, pasidžiaugti nuostabiomis Lietuvos vietovėmis, gamta, prisiminti tam tikrus istorijos laikotarpius, plėsti akiratį. Kai kam užteko prisiminti, o kai kam teko ieškoti užuominų. Dėkojame šios programos sumanytojai, galvosūkių kūrėjai, edukatorei Monikai . Lauksime naujų susitikimų.

Almos Meškienės informacija

Draugo diena 3 klasėje

Draugo diena 3 klasėje

Šį rudenį netikėtai sulaukėme pasiūlymo draugauti iš mažeikiečių trečiokų, besimokančių darželyje – mokykloje ,,Kregždutė“. Nekantriai laukėme Draugo dienos, kuriai turėjome kruopščiai pasiruošti. Kokia draugystė be ženklų? Kad draugystė būtų tvirta ir spalvinga, pynėme Draugystės apyrankę naujiesiems draugams. Draugo dieną per MEET susisiekėme su mažeikiečiais. Pirmoji pažintis buvo šilta ir nuoširdi. Svarbiausia – Draugystės apyrankėmis pasikeitėme ir susipažinome, prisistatydami: kas mes tokie ir ką labiausiai mėgstame. Mažeikiečių atsiųstas palinkėjimas pakelia dvasią: ,,Vertinkite draugystę! Nieko gražesnio už ją pasaulyje nėra. Tai paguoda šiame gyvenime.“ (Vyskupas ir Bažnyčios mokytojas šv. Ambraziejus)

Lauksime kitų susitikimų su  naujais draugais. 

Mokyklai grąžintas Marijos Pečkauskaitės vardas

Mokyklai grąžintas Marijos Pečkauskaitės vardas

Prieš 32 m. tuometinio Židikų mokyklos direktoriaus P.Permino iniciatyva mokyklai grąžintas Marijos Pečkauskaitės vardas. Lapkričio 25-26 dienomis mokiniai prisiminė šią reikšmingą datą. Per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas prisiminė Židikų mokyklos istoriją, vardo suteikimo ir grąžinimo faktus. Klausėsi šeštokės Gabijos skaitomo Šatrijos Raganos kūrinėlio ,,Vyšnios”, aštuntokės Inetos ir devintokės Kotrynos skaitomų J.Vaičiūnaitės eilių ,,Šatrijos Ragana”, prisiminė Marijos Pečkauskaitės labdaringą veiklą Židikuose. O tada dalijosi savo gerais darbais, vartė dar pernai pačių kurtus laikraštėlius, kuriuose ieškojo atsakymo į klausimą, ar aš skleidžiu šviesą.

Mokytojos Danutės S. informacija

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas

Nemažas būrelis Židikų  Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunųjų šaulių lapkričio 23 d.  vyko į Mažeikius paminėti Lietuvos kariuomenės dieną.

Šiame minėjime dalyvavo ne tik mūsų gimnazijos jaunieji šauliai, bet ir jaunieji šauliai iš  Kalnėnų progimnazijos, Tirkšlių  J. Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos, Viekšnių ir Gabijos gimnazijų.  Šventės metu mūsų gimnazijos  jaunieji šauliai davė jaunojo šaulio pasižadėjimą. Pasižadėjo  5 klasės mokiniai : Sidorovaitė Andrėja, Stančikas Emilijus, Jokubauskaitė Aurelija, 6 klasės mokiniai: Barakauskytė Amelija, Jonušaitė Ieva, Ruzgaitė Andrėja, Pocevičiūtė Austėja,  Stanytė Žemyna, 7 klasės mokiniai:  Matavičiūtė Eva, Birėtaitė Vesta, Šonas Eimantas, 8 klasės mokinė Beržinskaitė  Deimantė ir II g.kl. mokinys Birėta Aleksas. Duodami jaunojo šaulio pasižadėjimą, naujieji Lietuvos šaulių sąjungos nariai prisiekė būti ištikimi jos valstybei, saugoti ir ginti jos nepriklausomybę, sąžiningai vykdyti šaulio pareigas.  Padėkos raštais už šaulišką veiklą, renginių organizavimą ir dalyvavimą buvo apdovanoti  šie mūsų gimnazijos jaunieji  šauliai: Gabija Stirbavičiūtė, Gabrielė Šličytė ir Gvidas Milieška.

Noriu pasveikinti dar kartą jaunuosius šaulius, tapus šauliškos  šeimos dalimi  ir palinkėti sėkmės dirbant Tėvynės labui.

Židikų Marijos Pečkauskaitės būrelio vadovė Gražina  Mitkuvienė

Šiaurės šalių literatūros savaitės veiklos

Šiaurės šalių literatūros savaitės veiklos

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Lapkričio 15–19 dienomis tradiciškai dalyvavome Šiaurės šalių literatūros savaitės veiklose ir skaitėme pasiūlytus tekstus žvakių šviesoje auštant. Šių metų skaitymų tema – „Svajonės ir ilgesys“. Organizatoriai rašo: „Literatūra visais laikais leisdavo mums nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo gal net ypatingai svarbu. Todėl ir Šiaurės šalių literatūros savaitė šiemet kviečia pokalbiams apie svajones ir ilgesį.“ Jaunesniojo amžiaus vaikams šiemet pasiūlyta leistis į nuotykį drauge su Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“ veikėja, o vyresnieji skaitė Saly Salminen knygos „Katryna“ ištrauką, kurioje nestigo progų susimąstyti apie siekius, namus, pagundas, nusivylimus, pasitikėjimą bei naivumą.

Dalyvavę iniciatyvoje gimnazijos mokytojai rašo:

Mokytoja Violeta M. (1 kl.): „Pirmokai dalyvavo Šiaurės šalių skaityme. Susipažino su Skandinavija, prisidėjo prie skaitymo skatinimo. Pamokoje svečiavosi mokyklos bibliotekininkė Rūta. Ištrauką viešnia perskaitė labai išraiškingai. Vaikai įdėmiai klausėsi, noriai atsakinėjo į klausimus. Visi kartu pasidžiaugėme raiškaus žodžio švente.“

Mokytoja Jurgita P. (3 kl.): „Karin Erlandsson knygos ,,Perlų ieškotoja“ ištrauką skaitė patys trečiokai. Klausytojams reikėjo pasakyti kuo tikslesnį skyriaus pavadinimą perskaitytam skyriui. Patikėkite, skyriaus pavadinimui ,,Pranašystė“ nelengva pradinukui rasti atitikmenį. Ir vis dėlto bandymai – puikūs. Mūsų trečiokai – sumanūs vaikai. Laimėjo pavadinimas ,,Mergaitė ir būrimas“. Kur jau tiksliau bepasakysi… Kitas knygos skyrius ,,Jūroje“ skaitytas M. K. Čiurlionio simfonijos ,,Jūra“ fone. Išklausius, bandėme kartu sukurti istorijos pabaigą. O variantų – vienas už kitą išradingesni. Svarbiausia – su laiminga pabaiga. Džiugu, kad vaikai jau laukia Šiaurės šalių literatūros skaitymų; žavisi sukurta žvakučių nuotaika, savo rankomis padeda ją sukurti“.

Mokytoja Alma M. (4 kl.): „Ketvirtokai klausėsi mokyklos bibliotekininkės Rūtos skaitomos ištraukos. Išklausę ištrauką, bandė patys sugalvoti istorijos tęsinį. Buvo šilta, jauku, nes visus šildė ne tik žvakių liepsnelių šiluma, bet ir vaizdingas tekstas.“

Mokytoja Danutė S. (6, 8, I, II kl.): „Uždegtos žvakutės nuteikė romantiškai pamokai ir labai gražiai siejosi su šių metų savaitės tema – svajone ir ilgesiu. Pas šeštokus apsilankiusi bibliotekininkė R. Šambarauskienė pristatė Šiaurės šalių rašytojų knygų parodėlę, vaikai prisiminė, kokias Šiaurės šalis žino. Visų klasių mokiniai buvo pakviesti pakeliauti po šiaurės šalis ir pasitikrinti žinias trumputėje viktorinoje. O tada visi klausėsi K. Erlandsson kūrinio ,,Perlų ieškotoja” ištraukų skaitymo, kurias skaitė bibliotekininkė R Šambarauskienė bei mokinės: Ineta, Eimantė, Deimantė, Kotryna, Auksė. Buvo smagu aptarti skaitytas ištraukas, o pamokos pabaigoje kurti tekstą apie svajonę pasakant po sakinį.“

Mokytoja Laura A. (5, 7, III, IV kl.): „Tradiciškai su mokiniais prisiminėme, ką žinome apie Šiaurės šalių literatūros savaitės iniciatyvą. Pakalbėjome, kodėl šiemet pasirinktų tekstų autoriai kilę iš Alandų salų, kur tos salos, kiek jų, kokia proga kitąmet ten bus minima. Žinoma, diskusijos ašimi tapo šių metų skaitymų temos pasirinkimas. 5-okai ir 7-okai skaitė Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“ ištrauką, formulavo klausimus, į kuriuos atsakinėjo atsitiktine tvarka klasės draugai. Pasitikrinome, ar mokame klausytis kito skaitomo teksto, ar lengva jį perprasti. Ačiū skaičiusiems: Andrėjai, Laurynui, Kamilei, Pijui, Viltei, Vestai, Kamilei, Emai. 5-okai greta žibinto rado ir mažytę perlų dėžutę. Saldžios radybos diskusiją pakreipė ir kita linkme, tai kur iš tiesų slepiasi patys brangiausi perlai?

IV klasės mokiniai Šiaurės šalių literatūros savaitėje dalyvauja nuo 5 klasės. Jie yra pirmieji Židikų gimnazijos mokiniai, prisijungę prie šios iniciatyvos. Matyti, kad pavyzdys buvo užkrečiamas, jau antri metai iš eilės projekte dalyvaujame visa mokykla. III ir IV klasių mokiniai, padiskutavę apie Šiaurės šalis, iniciatyvos reikšmę, pakaitomis skaitė Saly Salminen knygos „Katryna“ ištrauką. Perskaitę mokiniai svarstė, kodėl ant jų stalų padėti obuoliai, kaip jie siejasi su skaityta ištrauka ir Katrynos pasirinkimais. Džiugu, kad mano užuominą gimnazistai išlukšteno. Obuolys – ne tik žinių simbolis, bet ir nuodėmės saldumo, pagundos asociacija. Prisiminus šio simbolio prasmę, perprasti skaitytos ištraukos pagrindinę mintį buvo paprasta“.

Veiklas apibendrino mokytoja Laura A.

Nuotraukos – pradinių klasių ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytojų

Pasiekimai rajoninėje dailės olimpiadoje

Pasiekimai rajoninėje dailės olimpiadoje

Lapkričio 19 dieną Mažeikių Pavasario progimnazijoje vyko Mažeikių rajono 5-7 klasių mokinių 2021 m. dailės olimpiada „Lietuvos teatrui – 100“.

Olimpiados organizatoriai – Mažeikių Pavasario progimnazija, Mažeikių rajono dailės mokytojų metodinis būrelis, Mažeikių rajono savivaldybės švietimo skyrius. Olimpiados tikslas – plėtoti mokinių kultūrą, kūrybiškumą ir meilę savo kraštui. Vertinant dalyvių darbus buvo atsižvelgiama į kompoziciją, spalvinį, grafinį sprendimą, moksleivio gebėjimą improvizuoti, interpretuoti temą, darbo pristatymą.

5-7 klasių olimpiadoje dalyvavo Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 5 klasės mokinės Kamilė Sakalauskaitė, Greta Stasytė, Andrėja Sidorovaitė ir 7 klasės mokinės Kamilė Kavaliauskaitė, Viltė Stankevičiūtė, Eva Matavičiūtė. Sveikiname 5 klasės mokines pasiekus puikių rezultatų – Andrėja Sidorovaitė užėmė 2 vietą, o Kamilei ir Gretai skirtos paskatinamosios vietos. 7 klasės mokinei Viltei Stankevičiūtei taip pat skirta paskatinamoji vieta.

Tariame ačiū mokinėms ir jų mokytojai Ingai Šilinskaitei. Linkime nesustoti kurti, ugdyti meninius gebėjimus.

 

Tolerancijos miestas kitaip 😊

Tolerancijos miestas kitaip 😊

Kasmet tradiciškai gimnazijoje minime tarptautinę Tolerancijos dieną. Kantriai laukiame Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti laiško, kuriame jie paskelbia Tolerancijos dienos simbolį. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas!

Mokinių tarnybos susirinkime buvo svarstoma, ką šiais metais pasiūlysime draugams bei mokytojams veikti. Diskutavome, su kuo mums asocijuojasi miestas. Vyravo šie pasakymai: šviesa, kultūra, bendravimas, bendrystė, veiklumas, tempas, ŽMONĖS… Nusprendėme pakviesti draugus stabtelėti, pakeliauti ir pabendrauti prie bendro pusryčių stalo įvairiose šalyse, įvairiuose pasaulio miestuose. Ir mums pavyko! Mes mintimis pabuvojome: Latvijoje (1 kl.), Havajuose (2 kl.), Mažeikiuose kažkada veikusioje kavinėje „Nykštukas“ (3 kl.), Italijoje (4 kl.), Paryžiuje (5 kl.), Izraelyje (6 kl.), Amerikoje (7 kl.), Romoje (8 kl.), Rusijoje (I kl.), Anglijoje (II kl.), Vokietijoje (III kl.) bei Meksikoje (IV kl.).

P.s. Nepagalvokite, kad mes tik pusryčiavome. Oj, ne! Mes daug bendravome ir bendradarbiavome, diskutavome apie žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus, atkreipėme dėmesį į tai, jog bet kuris miestas ar miestelis yra gyvas todėl, kad jame gyvena žmonės, kurie yra skirtingi, svarstėme, ar šalys, miestai – į kuriuos mes mintimis nuklydome – tolerantiški.

MT koordinatorė Laura

 

SVEIKINIMAI MOKYTOJAI INGAI!

SVEIKINIMAI MOKYTOJAI INGAI!

Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės padėka gimnazijos mokytojai metodininkei Ingai ŠILINSKAITEI.
Didžiuojamės mokytoja Inga ir linkime jai negęstančios kūrybinės ugnies. Te lanko Jus ir Jūsų mokinius mūzos.

Kitokia ketvirtokų pamoka

Kitokia ketvirtokų pamoka

Spalio 25 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ketvirtokai dalyvavo nuotolinėje pasaulio pažinimo pamokoje “Pradinukams apie Lietuvos Respublikos Konstituciją”. Pamoka skirta paminėti KONSTITUCIJOS dieną. Pamoką vedė Viekšnių bibliotekos darbuotoja Rasa.

Dėkojame už pamoką „kitaip” ir lauksime naujų susitikimų…

Mokytojos Almos Meškienės informacija

Apie mus respublikinėje spaudoje

Apie mus respublikinėje spaudoje

Interaktyvios klasės, išmanios ugdymo priemonės ir gausybė būrelių – pradedant sporto, baigiant šaulių. Visa tai galima rasti ne Vilniuje ar Kaune, bet Mažeikių rajone. Dar nuo XIX a. čia veikianti Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija nuo 2019 m. yra prisijungusi Ruzgų skyrių. Jame ilgus metus veikė tik jungtinės klasės. Nuo šio rudens didžioji dalis ruzgiškių, mokinių ir pedagogų, ėmė lankyti ir dirbti gimnazijoje. Čia jų laukė didžiuliai pokyčiai. Apie visa tai – reportaže. Šaltinis: 15min.lt

 

Ryto mankšta gimnazijoje su matematika

Ryto mankšta gimnazijoje su matematika

Penktadienį 6 klasės mokiniams pamokos vyko kitaip – ryto mankšta gimnazijoje prasidėjo su matematika. Vėliau, taikant Kultūros paso siūlomas paslaugas, mokinių ugdymas buvo organizuojamas Telšių Žemaičių kaimo muziejuje. Šeštokai edukacijose įgijo žinių apie ano meto Žemaitijos kaimo pastatus, žmonių būtį, buitį, tradicijas, papročius, mitologiją. Animuoto mitologinio žemaitiškai kalbančio personažo Kauko holograma (3D programa) supažindino vaikus su šalia žmonių „gyvenančia“ ir žemės teikiamas gėrybes gausinančia, žmonėms padedančia mitologine būtybe. Praktinio  užsiėmimo metu, klėtyje, kiekvienas mokinys susikūrė ir pasigamino edukacijos personažą – Kaukutį. Gamindami lėles vaikai diskutavo apie senolių gyvenimo ir darbų metų ratą, namų apyvokos daiktus, jų paskirtį.

Pertraukos metu šeštokai žaidė „piemenų krepšinį“, aplankė ožkas ir žardienoje liūdinčius žemaitukų veislės arklius.

Iš klėties pamokos persikėlė į šiltą trobą – čia mokiniai klausimų – atsakymų metodu aiškinosi Žemaitijos piliakalnių reikšmę ir unikalumą, susipažino su Medvėgalio ir  Šatrijos archeologiniais radiniais, savo krašto išskirtinumu. Diskutavo apie senovinius darbo įrankius, papuošalus ir namų apyvokos daiktus – molinius indus. Vėliau vaikai mokėsi virvelinės keramikos meno – lipdė puodynėles. Stiprus molio keramikos virusas, kai kuriuos vaikus taip stipriai paveikė, kad vietoje puodynėlių nulipdė Žemaičių stiprybės simbolį – mešką ir net Pasaulio medį.

„Pamokos kitaip“ vadovai: 6 klasės vadovė Lidija Končiutė, socialinė pedagogė Daiva Abrutienė.

 

Pasaulinei Gyvūnų dienai paminėti skirta viktorina

Pasaulinei Gyvūnų dienai paminėti skirta viktorina

Spalio 4 dieną visas pasaulis kasmet mini Pasaulinę gyvūnų dieną. Mūsų gimnazijoje, spalio 12 dieną,  šiai datai paminėti  buvo skirta viktorina, kurioje tarpusavyje varžėsi 5, 7-G1 klasių mokiniai. Viktoriną organizavo biologijos mokytoja R. Petrulevičienė ir chemijos mokytoja S. Razguvienė. Mokiniai  susiskirstę į grupes turėjo atsakyti į  25 viktorinos klausimus. Medžiaga viktorinai buvo paimta iš gamtininko M. Čepulio knygos „Pagal Marių Čepulį“. Dalyviai  turėjo paneigti arba patvirtinti  gamtoje egzistuojančius mitus apie gyvūnus, juos atpažinti iš paveikslėlių, rasti teisingus atsakymus.  Po viktorinos, tikriausiai, visi žinos, kad  nudilginus medūzai reikėtų įgėlimą praplauti actu, jūros agurkas – tai ne augalas, o gyvūnas  luzitaninis arionas – dabar Lietuvoje paplitusi invazinė šliužų rūšis.

 

Minėjome Erasmus+ dienas!

Minėjome Erasmus+ dienas!

Spalio 14-15 d. gimnazijoje minėjome Erasmus+ dienas! Kartu su “Let’s say stop to violence together” projekto partneriais nusprendėme šiomis dienomis dalintis maloniais žodžiais, pozityviomis žinutėmis. Taigi, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokiniai dalindamiesi gerais žodžiais sukūrė pozityvių žinučių laivą!

Jaunųjų šaulių organizuota gerumo akcija

Jaunųjų šaulių organizuota gerumo akcija

Spalio 4 dieną Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunieji šauliai su savo vadove – mokytoja G.Mitkuviene – dalyvavo pačių organizuojamoje gerumo akcijoje Žemaičių Kalvarijos ir Plinkšių senelių namams paremti. Surinkę rudens gėrybes iš įvairių kaimų, vykome aplankyti senelių. Deja, bet nepalanki situacija neleido su jais susitikti ,,gyvai“. Apsikeitėme šypsenomis per langus. Sušildėme jų ir savo širdis. Norime padėkoti visiems, prisidėjusiems prie mūsų organizuojamos akcijos. Tariame nuoširdų ačiū. Seneliams tai labai reikšmingas dalykas, o ir mes, padėdami kitiems, mokomės atjautos ir gerumo.

Jaunoji žurnalistė Kotryna Drabavičiūtė

 

 

2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija