Literatūra ošęs trečiadienis

Literatūra ošęs trečiadienis

Birželio 22 dieną grupė Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokinių ir juos lydėjusios lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Danutė, Laura, psichologė Emilija ir socialinė pedagogė Daiva aplankėme žinomiausius literatūrinius objektus Anykščių žemėje.

Savo literatūrinę edukaciją pradėjome nuo Medžių lajų pažintinio tako. Tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų/viršūnių lygyje ir gėrėtis atsiveriančiu Anykščių šilelio grožiu.

Kokia edukacinė literatūrinė kelionė Anykščiuose, jei nebūtume aplankę žymiojo klasiko Jono Biliūno kapo ir aprašyto Laimės žiburio ant Liudiškių piliakalnio? Kopdami Laimės žiburio palytėti, atsakingai laikėmės visų reikalavimų: atsistoję ant pirmojo laiptelio sugalvojome po norą, kilome neatsigręždami atgal, nesikalbėjome, palytėjome žiburį…

Džiūgaudami, kad mums pavyko užkopti į piliakalnį ir vildamiesi, kad mūsų svajonės realizuosis vykome į Antano Baranausko klėtelę, kur mus pasitiko muziejaus direktorius Antanas Verbickas. Istorijas jau nuo pirmųjų žodžių rado komunikacinį raktą ir mūsų gimnazistai aktyviai dalyvavo, klausė, atsakinėjo, domėjosi… Gimnazijoje besimokanti ukrainietė 6-okė Olesia poemos „Anykščių šilelis“ ištrauką perskaitė gimtąja kalba (dalį įrašo rasite komentaruose). Pasidžiaugėme ir muziejuje veikiančia Stanislovo Petraškos akmens tapybos ekspozicija. Gidas, susižavėjęs mūsų mokinių žingeidumu, visus pakvietė pasižvalgyti jau po uždarytas, kažkada veikusias Antano Žukausko-Vienuolio muziejaus erdves. Ačiū A. Verbickui už šią galimybę ir meilę savo darbui bei išskirtinį dėmesį lankytojams.

Vis dar pilni įspūdžių po aplankytos klėtelės, pasidžiaugėme Anykščių miesto erdvėmis, aplankėme Anykščių Šv. apašt. evag.  Mato bažnyčią, lipome į apžvalgos aikštelę ir maloniai nustebome išvydę miesto panoramą ir apylinkes iš aukščiausio Lietuvoje bažnyčios bokšto.

Už 8 kilometrų nuo Anykščių įsikūręs unikalus Arklio muziejus – vienintelis Lietuvoje.  Muziejuje eksponuojami ne tik žemės ūkio įrankiai ir transporto priemonės, bet ir unikalūs filatelijos, karo ir medžio drožinių eksponatai. Apžiūrėjome audėjos, keramikės, duonos kepėjos, kalvio ir medžio drožėjo darbus, pasisupome ir pasimėgavome autentiška Lietuvos kaimo aplinka.

Grįždami namo stabtelėjome Niūronyse, aplankėme, pasivaikščiojome po Jono Biliūno gimtojo namo kiemą, pasidžiaugėme nuostabiai prižiūrėta sodyba, sodnu ir skubėjome namo. Kelias tikrai neprailgo, 4 valandas dainavome ir įsileidome muzikos ritmu besibeldžiančias vasaros atostogas (linksmos kelionės vaizdo įrašo dalimi dalijamės komentaruose).

Ačiū už galimybę pažinti Lietuvą projekto „Kokybės krepšelis“ komandai!

Nuotraukos mokytojų Lauros ir Emilijos

Tekstinė informacija – mokytojos Lauros

 

Kartojimo pamokos

Kartojimo pamokos

Dar gegužę skaitydami Šatrijos Raganos ,,Irkos tragediją” šeštokai aplankė muziejų Židikuose, išklausė gidės pasakojimo apie rašytoją, jos gyvenimą miestelyje. Tada mokiniai vardino, kaip įamžintas Marijos Pečkauskaitės atminimas Židikuose. Birželį per lietuvių kalbos ir literatūros pamoką nusprendė pasitikrinti, kaip gerai žino Marijos Pečkauskaitės vardu pavadintus arba su rašytoja susijusius objektus, todėl visus juos aplankė. Tylos minute pagerbė šios kilnios asmenybės atminimą koplyčioje.

Mokytojos Danutės informacija

Paskutinio skambučio šventė – VII laida

Paskutinio skambučio šventė – VII laida

Gegužės 26–ąją dieną gimnazijoje vyko Paskutinio skambučio šventė, skirta VII laidos abiturientams. Ši diena buvo kitokia: pilna jaudulio dėl artėjančių pokyčių gyvenime, sveikinimo žodžių ir patarimų… Nuoširdų ačiū sakome gimnazijos direktorei Rimai Širvinskienei, pavaduotojai Laimai Bartkuvienei, auklėtojai Emilijai Muravjovaitei, pirmoms mokytojoms, pirmokams ir jų mokytojai Violetai Mikuckienei, visiems mokytojams, kurie mokė ne tik savo mokomo dalyko, bet ir buvo kantrūs, nuoširdūs ir mylintys. Su didele meile prisimename auklėtoją Daivą Želvienę, ant kurios kapo padėjome gėlių ir uždegėme žvakes. Dėkojame III g. klasės mokiniams ir jų vadovui Andriui Šakinskui, kurie surengė įsimintiną ir puikią šventę. Dėkojame Tėveliams už meilę ir palaikymą visais gyvenimo momentais.

AČIŪ!

VII laidos abiturientai

 

Apdovanoti!

Apdovanoti!

Pasidžiaugta mokiniais, kurie šiais mokslo metais pasiekė įvairių laimėjimų dailės ir technologijų disciplinose.

Ačiū dailės ir technologijų mokytojai Ingai Šilinskaitei už gausų būrį mokinių, kurie garsina mokyklos vardą.

Gedulo ir vilties diena

Gedulo ir vilties diena

Birželio 14-ąją tradiciškai Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenę paminėti Gedulo ir vilties dienos pakvietė istorijos mokytoja Lidija Končiutė.

Pamoka kitaip pradėta tylos minute, o po jos skambėjo Lietuvos Respublikos himnas. Direktorė Rima Širvinskienė  akcentavo, kaip svarbu branginti laisvę, kaip svarbu prisiminti ir vertinti tai, ką šiandien turime ir nepamiršti, kad viskas labai trapu. Istorijos mokytoja Lidija priminė svarbiausius faktus apie svetimos jėgos suplanuoto lietuvių tautos genocido pradžią, o 5 klasės mokiniai: Kamilė, Andrėja, Laurynas ir Pijus pasidalijo istorijomis žmonių, kurių gyvenimai tądien, prieš 81-erius metus, buvo sunaikinti vien dėl to, kad jie buvo darbštūs ir ištikimi Tėvynei. Jaunieji šauliai ir jų vadė mokytoja Gražina pagerbė tremtinių atminimą malda ir uždegtomis žvakelėmis.

Ačiū mokytojai Lidijai už suorganizuotą minėjimą, šauliams už iniciatyvas, dailės mokytojai ir 9-okams už papuoštą atminimo medį žiedais ir mokytojui Juozui bei jo ansambliui už prasmingą muzikinį akcentą.

Rugilės Stirbavičiūtės (I g.) nuotraukos

6-okų edukacinė išvyka

6-okų edukacinė išvyka

Birželio 15 d. 6 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Klaipėdą. lankėmės Laikrodžių muziejuje, dalyvavome astronomijos pamokoje apie zodiako ženklus, sukūrėme ir gavome dovanų savo žvaigždyną. Po to vykome į kino teatrą, žiūrėjome pasirinktą filmą. Diena nuotaikingai užbaigėme Klaipėdos skyparke. Ačiū už suteiktą galimybę turiningai praleisti dieną. Ačiū mus lydėjusiai pirmajai mokytojai Sonatai.

6 klasės auklėtoja Lidija

 

Bitelių ir priešmokyklinukų šposai Medaus klėtelėje

Bitelių ir priešmokyklinukų šposai Medaus klėtelėje

Žemaitijos nacionaliniame parke įsikūrusio Donato Abručio bitininkystės ūkis „Medaus klėtelė“ Platelių  pievose gano apie 100 bičių šeimų ir siūlo vaikams bei suaugusiems šaunias edukacijas: akademišką „Nuo avilio iki puodynės“ ir tautiškai akademiškai šmaikščią „Bitielių špuosa“. Orams atšilus, gėlėms sužydus priešmokyklinukai, dalyvaujantys Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje, nusprendė: „važiuojam ir mes į skraidančių gyvūnėlių ūkį!“.

Bitininkas Donatas sako, kad „yra žmonių, kurie alergiški bitėms, ir yra žmonių, kurie alergiški kitiems žmonėms“ . O Židikų mažieji tai nealergiški niekam – nori ir šposavoti ir ratuotų bitučių pažiūrėti ir jų pasaulį pažinti – ūkį apžiūrėti, avily patupėti, bitininko skrybėlę pasimatuoti,  tranus paganyti, apiterapijos namely pagulėti,  šiųmetinio pienių medaus  paragauti…

Kaip linksma, kaip skanu, kaip smagu  – sunku papasakoti, tad pridedu  mokytojos Ligos Musulienės  nuotraukose užfiksuotas, vaikų emocijas. Pasiveiziekit ir patys į bičių ūkį, pakol vasara kieme, lėkit.

Programos kuratorė | Socialinė pedagogė Daiva

P.S.

Bitelės Lietuvių mitologijoje vadinamos šventais Dievo vabalėliais, kurio negalima naikinti, nevalia žeminti, juk nukeliauja galybes kilometrų, sukuria stebuklingus, stiprybės žmogaus sveikatai suteikiančius, produktus.

Tikėta, kad bitelėms reikia padėti gyventi prie žmogaus. Bitininkas turėdavęs būti paprastas, teisingas, vaišingas, nešykštus, ramus. Jei bitininkas piktas, nesugyvena su kaimynais, bitės prie tokio nebūna. Medų kopiant ar semiant spiečius, bitininkas su pakviestu kaimynu susibičiuliaudavo. O tokie bičiuliai tapdavo tarsi giminės. Buvo tikima, kad bitės pačios pasirenka bičiulius. Bičiuliai nesipyksta, nepavydi. Daugeliu atžvilgiu bitės gyvenimas panašus į žmogaus. Jos gyvena šeimomis, dirba naudingą darbą, tvarkosi, rūpinasi namais. Bitės gyvenimas žmogui tampa pavyzdžiu. Ji tvarkinga, darbšti, atsakinga. Bičių gyvenimas – tobulos šeimos modelis.

Tautosakos kūriniuose bitė vadinama maloniniais, mažybiniais vardais: bitutė, bitelė, bitukė. Jai skirti gražiausi epitetai: pilkoji, ratuota, darbščioji. Turime prasmingų posakių, atspindinčių bitės gyvenimo subtilybes: „ ant visų žolynų bitelė leidžias, bet ne iš visų medų ima“, „ant gero žiedo ir bitelė sėda“, „darbšti kaip bitė“, „sek paskui bitę, nuseksi į medų, sek paskui šūdvabalį“, nuseksi į šūdą“, „vienas nieko nepadarysi, bitės sparnu nepasiriši“,  „kas myli bites, tą ir Dievas myli“ ….

Sudie, pradinės klasės!

Sudie, pradinės klasės!

Trečiadienį, birželio 8 d., mokyklos ketvirtokai kartu su tėveliais rinkosi į salę, į neįprastą pamoką. Paskutinė pamoka šiais mokslo metais, kurioje dalinosi prisiminimais, apžvelgė metų veiklas: kur dalyvavo, kaip pramogavo, ką žaidė, kuo užsiėmė laisvalaikiu…

Pamoką vaikai pradėjo „PROTŲ MŪŠIU “, kurio metu dar kartą turėjo progą pasitikrinti savo žinias iš kai kurių dalykų. Atsakę teisingai į klausimus, puošė medelį. Ketvirtokai dainavo daineles ir tarė atsisveikinimo žodį PRADINĖMS klasėms. Pamokos pabaigoje mokyklos direktorė Rima Širvinskienė ir  pavaduotoja Laima Bartkuvienė įteikė mokiniams PAŽYMĖJIMUS. Tai įrodymas, kad baigta PRADINIO UGDYMO programa!

Pasitarę su tėveliais, ketvirtokai nutarė prie mokyklos pasodinti Marijos Pečkauskaitės mėgstamiausių baltų rožių. Tikimės, kad rožės augs, žydės ir puoš mūsų mokyklos aplinką.

4 klasės mokytojos Almos Meškienės informacija

40 minučių pažinčiai su SAVANORYSTE

40 minučių pažinčiai su SAVANORYSTE

Šiandien Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos kvietimu pas mus svečiavosi Mažeikių rajono savivaldybės vyriausioji specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė, jaunimo reikalų koordinatorės Alvyda Purauskytė ir Ligita Diržininkienė.

Viešnios Alvyda ir Ligita 7–8 ir I–III klasių mokinius supažindino su savanoriškos veiklos galimybėmis, kuo skiriasi ilgalaikės ir trumpalaikės savanorystės formos, kokių kompetencijų įgyja jaunas žmogus savanoriaudamas. Tikimės, kad mokiniai išgirdo daug naudingos informacijos, o, svarbiausia, – išdrįs mesti sau savanorystės iššūkį.

Gimnazistai, primename, kad dar vyksta registracija Jaunimo savanoriškoje tarnyboje. Platesnė informacija jums artimiausiu metu bus išsiųsta TAMO.

Gal išeik iš komforto zonos ir pabandyk?

Informacija MT koordinatorės Lauros Arnotaitės

Nuotraukos MT pirmininkės Rugilės Stirbavičiūtės

Priešmokyklinukų pasirodymas

Priešmokyklinukų pasirodymas

Vakar mažieji priešmokyklinio ugdymo dainorėliai dalyvavo Žemaičių dūdų šventėje Mažeikių senamiesčio parke.

Vaikai pasirodė programoje “Muzika žiedų ir vėjo” ir atliko dainą “Ką tik noriu, tą piešiu“. Priešmokyklinukus pasirodymui ruošė mokytoja Ilona Čepienė.

Vaikučiai nanmo grįžo kupini įspūdžių ir geros nuotaikos. 

Auklėtojos L. Musulienės informacija

Respublikiniame rašinių konkurse pelnyta III vieta!

Respublikiniame rašinių konkurse pelnyta III vieta!

Šiais metais Tarptautinės kultūros dienos proga Taikos vėliavos komitetas organizavo tradicinį rašinių arba esė konkursą. Organizatoriai kvietė prisidėti prie bendruomeniškumo ugdymo, suvokimo, kad savo kūryba – gražiomis mintimis, žodžiais ir darbais kasdien galime tarnauti, pradedant klasės, mokyklos bendruomene, tuo pačiu, ir visai šaliai.

Konkurse dalyvavo keturi Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokiniai. 7–8 klasių grupėje mokyklai atstovavo Dijus Baužys (7 kl.) ir Elija Enciūtė (8 kl.), o I–III – Kotryna Drabavičiūtė (I g.) bei Augustė Kavaliauskaitė (III g.). Mokiniai samprotavo tema „Kaip supranti sakinį „Kultūra skleidžiasi per kūrybą ir tarnavimą bendruomenei“?“

Mokiniai ir juos konsultavusios lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Danutė Stancevičienė ir Laura Arnotaitė apdovanoti padėkos raštais. Rašto darbai įkelti svetainėje: https://www.antgim.lt/rasiniai. Kviečiame paskaityti.

DIDŽIUOJAMĖS  8-oke Elija Enciūte, kuri šiame konkurse užėmė III vietą! Elija, kūrybinio įkvėpimo!

Mokytojos Lauros informacija

Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“

Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“

Kad visuomenė būtų daugiau informuojama apie akvakultūrą Žemės ūkio ministerija ir VšĮ „Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra“ įgyvendina jaunimo švietimo programą „Išauginta Europos Sąjungoje“, kurioje, jau antrą kartą,  dalyvauja ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 1, 2 ir 5, 6 klasių mokinių grupės.

Pirmoji paskaita vyko nuotoliniu būdu. Akvakultūros žinovas dr. Justas Dainys paaiškino mokiniams, kas yra akvakultūra, kokie gali būti akvakultūros tipai, jos privalumai ir trūkumai. Kalbėta apie žuvies auginimą ūkiuose, naudą žmogaus organizmui, priminta sveikos mitybos piramidė ir žuvies vieta joje. Paskaita buvo įdomi – vaikai   sužinojo daug naudingų dalykų apie žuvis, žvejojimą, ūkininkavimą žuvies ūkiuose. Mokiniai ne tik klausė paskaitos, atliko paskirtas užduotis pratybų sąsiuviniuose, bet ir įvertino paskaitą naudodami Reflektus programėlę.

Tęsdami pažintį su žuvininkystės programa ,,Išauginta Europos Sąjungoje” Židikiškiai gegužės pabaigoje lankėsi Žemaičių Naumiestyje, kur įsikūręs Šilutės PMC Žuvininkystės praktinio mokymo centras. Mokiniai dalyvavo dvejose edukacinėse pamokose. Teoriškai ir praktiškai susipažino su žuvų augintojo profesija, Lietuvoje ir pasaulyje auginamų žuvų rūšimis, istorija, vystymosi stadijomis ir užaugimo trukme. Žuvininkystės sektoriaus vadovas Jonas Dyglys linksmai ir išradingai supažindino mokinius su uždarose apytakinėse sistemose auginamomis žuvimis bei jų gyvenimo ypatumais, Žuvininkystės praktinio mokymo centre įdiegta įranga, technologijomis bei auginamomis žuvimis, šėrimo įranga, mityba bei pašarais. Vaikai patys lietė eršketus, karosus,  juos glostė, nešiojo, maitino, matė mažytes ir jau dideles, mokymo centre užaugintas, žuvis.

Po smagių užsiėmimų praktinio mokymo centre Mokymų organizavimo skyriaus specialistas Gytis Viršilas apibendrino ryto veiklas ir  pakvietė projekto dalyvius papietauti į vietos kavinukę. Sotūs, kupini įspūdžių mokiniai išvyko Židikų link. Bet… paslaugus Neorimos autobuso vairuotojas dar stabtelėjo Švėkšnos mietelyje, garsėjančiame nuostabia dvibokšte bažnyčia bei XIX a. įkurtu grafų Pliaterių parku, kuriame auga daug vietinių ir įvežtinių medžių rūšių: dviskiautis ginkmedis, kukmedis, veimutinė pušis, karpytalapė liepa, bukai…, su įspūdinga liepų alėja, „Genovaitės“ vila, tvenkiniais ir skulptūromis.

Projekto kuratorė Daiva Abrutienė

Edukacinis konkursas ,,Olympis 2022. Pavasario sesija”

Edukacinis konkursas ,,Olympis 2022. Pavasario sesija”

Matematikos konkurse ,,Olympis 2022 ” dalyvavo dvidešimt 5-8 klasių mokinių.

 I laipsnio diplomais apdovanoti Vilius Stelingis 5 kl., Kamilė Sakalauskaitė 5kl., Elija Enciūtė 8 kl.

II laipsnio diplomais apdovanoti Pijus Gabalis 5 kl., Aurelijus Vydeika 5 kl., Domantas Uikys 7 kl., Milanas Dauginas 7 kl., Adriana Petrauskaitė 8 kl.

III laipsnio diplomais apdovanoti Aurimas Vydeika 7 kl., Eimantė Flemingaitė 8 kl.

Nuoširdi padėka mokiniams dalyvavusiems konkurse.

Matematikos mokytoja Laima Vaičiūnienė

Edukacinė programa „Žuvies kelias“

Edukacinė programa „Žuvies kelias“

Gegužės 31 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos II gimnazinės klasės mokiniai bei keletas jų draugų iš I ir 8 klasės dalyvavo Edukacinėje Kultūros paso pamokoje „Žuvies kelias“.

Edukacinė programa vyko unikalioje Lietuvos pamario gyvenvietėje – Drevernoje. Mokiniai susipažino su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Ne tik klausėsi pasakojimų, bet ir linksminosi, mokėsi lietuvininkų tarmės žodžių, dalyvavo krašto folkloro pristatymo programoje „Į žvejus eisiu“. Susipažino su laivadirbio J. Gižo asmenybe ir Kuršių marių burvalčių statyba, tradicijomis. Iš Drevernos apžvalgos bokšto (15 m) apžvelgė Drevernos apylinkes, Naglių gamtinį rezervatą. Plaukė senoviniu buriniu kuršių laivu – reisine „Dreverna“ į Kuršių marias.

Prasmingai, turiningai praleistas laikas. Dėkojame mokyklos administracijai už suteiktą galimybę dalyvauti Edukacinėje programoje „Žuvies kelias“.

Mokytojos Ingos Šilinskaitės informacija

Česlovui Kontrimui – 120!

Česlovui Kontrimui – 120!

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 5-8 ir I –III gimnazijos klasių mokinės dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo organizuojamame dailės plenere-konkurse „Tikroji spalvų gama – iš gamtos“, skirtame kraštiečio akvarelisto Česlovo Kontrimo 120 -ųjų metinių paminėjimui.

Renginys vyko Dapšių kaime (Mažeikių r.). Plenero metu moksleiviai susipažino su Č. Kontrimo gyvenimo istorija, kūryba ir tapė realius vaizdus iš natūros, kuriais mėgavosi dailininkas. Renginio dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, dovanėlėmis.

Dėkojame konkurso–plenero organizatorei Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkei Valdai Muravjovienei už suteiktą galimybę pažinti, prisiminti ir saugoti iškilios asmenybės dailininko Č. Kontrimo atmintį.

Mokytojos Ingos Šilinskaitės informacija

Pradinukų pamokos KITAIP

Pradinukų pamokos KITAIP

Gegužės 18 – 19 d. pradinių klasių mokiniai vykdydami projektą „AUGALŲ VAISTINĖ“ lankėsi Viekšnių vaistinėje. Viekšnių vaistinės muziejus – vienintelis kaimiško tipo muziejus Lietuvoje su išlikusiomis vaistininkų šeimos gyvenamosiomis patalpomis bei paties vaistininko ranka rašyta visa vaistinės istorija. Tai autentiška iki mūsų laikų išlikusi XIX a. antroje pusėje įkurta vaistinė. Pats interjeras byloja apie atsakingą požiūrį į sveikatą. Durų varpelis primena apie tai, kad bėdai ištikus žmonės ir naktį galėjo sulaukti vaistininko pagalbos. Kulkų peršautas gaublys primena, kad ir čia siautėjo karas. Nuostabus fortepijonas, kroketo lazdos liudija, kad prieš 200 m. žmonės gebėjo ir mokytis, ir dirbti, ir kultūringai ilsėtis. Vaistažolių sode turėjome edukacinę pamoką, kurioje susipažinome su auginamais vaistiniais augalais, jų gydomosiomis savybėmis. Rūgštynės ir rabarbarai čia gardesni negu namuose. Su piestele grūstuvėje grūdome sėmenis ir kalendras – ne taip jau lengva! Susmulkinome sudžiovintas mėtas, pasvėrėme maišelyje. Pasimėgavome kvapnia mėtų ir raudonėlių arbata. Puikios supynės skraidino aukštyn. Trečiokai įsiamžinę prie paminklo Biržiškų šeimai, išskubėjo į Daubarių piliakalnį. Užkopę ant piliakalnio viršūnės, bandė įsivaizduoti, kaip Vešetės pilies gyventojai gynė savo pilį. Sukluso, ką ta upelė Viešetė gurgena apie didingus laikus. Rado šaltinį, kuris teikė atgaivą ir prieš tūkstantmetį. Ketvirtokai po edukacinės veiklos muziejuje, nutarė aplankyti senąjį Vandens malūną, išbandyti savo drąsą užlipant ant „Beždžionių“ tilto. Visi mokiniai grįžo su naujais potyriais ir teigiamomis emocijomis.

Mokytojos Almos Meškienės informacija. Nuotraukos – pradinių klasių mokytojų.

Mokinių rinktinė vyko į Latviją

Mokinių rinktinė vyko į Latviją

Saulėtą gegužės rytą Židikų gimnazijos 5-12 klasių mokinių rinktinė vyko į Latviją. Mokiniai  aplankė Jūrmalos muziejų po atviru dangumi –  pušų apsuptyje atkurtoje Žvejo sodyboje beveik 2000 eksponatų pasakoja apie žvejų amatą ir gyvenimą Jūrmaloje 19-tame ir 20-tame amžiuose. Apžiūrėję muziejų, žavėdamiesi nepakartojama Jūrmalos architektūra, mokiniai keliavo į vandens parką, kur atnaujino Žmogaus saugos disciplinos žinias  trumpoje paskaitoje „Saugus elgesys vandenyje“,  aktyviai ir smagiai leido laiką Livu vandens parko komplekse.

Kelionės iniciatorė ir organizatorė – Židikų Marijos Pečkauskaitės Mokinių tarybos lyderė Rugilė Stirbavičiūtė.

Koncertas “Gyvenimo džiaugsmas”

Koncertas “Gyvenimo džiaugsmas”

Penktadienį įvyko Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ir Mažeikų Vytauto Klovos muzikos mokyklos Židikų skyriaus organizuotas koncertas ,,Gyvenimo džiaugsmas“, kurį skyrėme šeimos dienai paminėti.

Dalinamės renginio akimirkomis.

Mokytojo Juozo Daukšo informacija | Rugilės Stirbavičiūtės nuotraukos

Erasmus+ programos „Let’s say stop to violence together“ projekto partnerių susitikimas Italijoje

Erasmus+ programos „Let’s say stop to violence together“ projekto partnerių susitikimas Italijoje

Gegužės 8-14 dienomis Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos septintokai Viltė, Vesta ir Irmantas, aštuntokė Emilija bei I gimnazijos klasės mokiniai Kotryna ir Armandas, lydimi socialinės pedagogės Daivos Abrutienės, fizinio ugdymo mokytojo Andriaus Šakinsko ir projekto koordinatorės Emilijos Muravjovaitės, dalyvavo Erasmus+ programos „Let’s say stop to violence together“ projekto partnerių susitikime Neapolyje, Italijoje.

Pirmąją dieną buvo aplankyta Aldo Moro mokykla. Projekto dalyviai šventiškai sutikti skambant neapolietiškoms dainoms, kurias atliko mokinių fleitų ansamblis, pradinių bei pagrindinių klasių chorai. Pasibaigus įžanginei daliai, projekto dalyviai buvo supažindinti su Aldo Moro mokykla, mokymosi sistema. Kad įvairių šalių moksleiviai greičiau ir artimiau susipažintų buvo žaidžiami susipažinimo žaidimai, dainuojamos populiariausios savo šalies dainos.

Antrąją dieną mokiniai įtemptai dirbo tarptautinėse grupėse, analizavo įvairias patyčių situacijas. Užsiėmimo „Aš jaučiu..“ metu kalbėjo apie patiriamas emocijas, kūrė plakatus, kuriuose atsispindėjo jų išgyvenami jausmai. Tuo tarpu mokytojams buvo pristatyta knyga „Smurtas mokykloje“.

Trečiąją dieną visi projekto dalyviai keliavo po mitinę Pompėją ir Sorento miestus, kurių istoriją išgirdome iš vietinio gido lūpų. Diena buvo kupina nuotykių ir kvapą gniaužiančių vaizdų.

Ketvirtąją dieną mokiniai žiūrėjo vaizdo įrašus apie empatiją, jos reikšmę bendravime. Grupėse diskutavo apie patyčias ir empatiją. Žaidė empatiją lavinančius žaidimus, išsiaiškino, kaip svarbu pajausti ir suprasti kitų emocijas, pamatyti situaciją kito žmogaus akimis ir kaip į tai sureaguoti.

Paskutinioji diena – laiko, praleisto Italijoje, apibendrinimas. Projekto dalyviai grupėse kalbėjosi apie savo patirtį projekte, ko išmoko, sužinojo, ką patyrė. Tai neįkainojama patirtis mokiniams, kurie ne tik tobulino anglų kalbos žinias, bet susipažino ir su italų kultūra, tradicijomis, nes po užsiėmimų laiką leisdavo italų mokinių šeimose. Laikas nuostabioje šalyje prabėgo greitai. Patirtis ir įspūdžiai iš mokymų, aplankytų vietų, sutiktų įdomių žmonių išliks atmintyje visam laikui.

Kitas projekto partnerių susitikimas 2022 m. rugsėjį Rumunijoje.

2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija