Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija
Kitokia ketvirtokų pamoka

Kitokia ketvirtokų pamoka

Spalio 25 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ketvirtokai dalyvavo nuotolinėje pasaulio pažinimo pamokoje “Pradinukams apie Lietuvos Respublikos Konstituciją”. Pamoka skirta paminėti KONSTITUCIJOS dieną. Pamoką vedė Viekšnių bibliotekos darbuotoja Rasa.

Dėkojame už pamoką „kitaip” ir lauksime naujų susitikimų…

Mokytojos Almos Meškienės informacija

Apie mus respublikinėje spaudoje

Apie mus respublikinėje spaudoje

Interaktyvios klasės, išmanios ugdymo priemonės ir gausybė būrelių – pradedant sporto, baigiant šaulių. Visa tai galima rasti ne Vilniuje ar Kaune, bet Mažeikių rajone. Dar nuo XIX a. čia veikianti Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija nuo 2019 m. yra prisijungusi Ruzgų skyrių. Jame ilgus metus veikė tik jungtinės klasės. Nuo šio rudens didžioji dalis ruzgiškių, mokinių ir pedagogų, ėmė lankyti ir dirbti gimnazijoje. Čia jų laukė didžiuliai pokyčiai. Apie visa tai – reportaže. Šaltinis: 15min.lt

 

Ryto mankšta gimnazijoje su matematika

Ryto mankšta gimnazijoje su matematika

Penktadienį 6 klasės mokiniams pamokos vyko kitaip – ryto mankšta gimnazijoje prasidėjo su matematika. Vėliau, taikant Kultūros paso siūlomas paslaugas, mokinių ugdymas buvo organizuojamas Telšių Žemaičių kaimo muziejuje. Šeštokai edukacijose įgijo žinių apie ano meto Žemaitijos kaimo pastatus, žmonių būtį, buitį, tradicijas, papročius, mitologiją. Animuoto mitologinio žemaitiškai kalbančio personažo Kauko holograma (3D programa) supažindino vaikus su šalia žmonių „gyvenančia“ ir žemės teikiamas gėrybes gausinančia, žmonėms padedančia mitologine būtybe. Praktinio  užsiėmimo metu, klėtyje, kiekvienas mokinys susikūrė ir pasigamino edukacijos personažą – Kaukutį. Gamindami lėles vaikai diskutavo apie senolių gyvenimo ir darbų metų ratą, namų apyvokos daiktus, jų paskirtį.

Pertraukos metu šeštokai žaidė „piemenų krepšinį“, aplankė ožkas ir žardienoje liūdinčius žemaitukų veislės arklius.

Iš klėties pamokos persikėlė į šiltą trobą – čia mokiniai klausimų – atsakymų metodu aiškinosi Žemaitijos piliakalnių reikšmę ir unikalumą, susipažino su Medvėgalio ir  Šatrijos archeologiniais radiniais, savo krašto išskirtinumu. Diskutavo apie senovinius darbo įrankius, papuošalus ir namų apyvokos daiktus – molinius indus. Vėliau vaikai mokėsi virvelinės keramikos meno – lipdė puodynėles. Stiprus molio keramikos virusas, kai kuriuos vaikus taip stipriai paveikė, kad vietoje puodynėlių nulipdė Žemaičių stiprybės simbolį – mešką ir net Pasaulio medį.

„Pamokos kitaip“ vadovai: 6 klasės vadovė Lidija Končiutė, socialinė pedagogė Daiva Abrutienė.

 

Pasaulinei Gyvūnų dienai paminėti skirta viktorina

Pasaulinei Gyvūnų dienai paminėti skirta viktorina

Spalio 4 dieną visas pasaulis kasmet mini Pasaulinę gyvūnų dieną. Mūsų gimnazijoje, spalio 12 dieną,  šiai datai paminėti  buvo skirta viktorina, kurioje tarpusavyje varžėsi 5, 7-G1 klasių mokiniai. Viktoriną organizavo biologijos mokytoja R. Petrulevičienė ir chemijos mokytoja S. Razguvienė. Mokiniai  susiskirstę į grupes turėjo atsakyti į  25 viktorinos klausimus. Medžiaga viktorinai buvo paimta iš gamtininko M. Čepulio knygos „Pagal Marių Čepulį“. Dalyviai  turėjo paneigti arba patvirtinti  gamtoje egzistuojančius mitus apie gyvūnus, juos atpažinti iš paveikslėlių, rasti teisingus atsakymus.  Po viktorinos, tikriausiai, visi žinos, kad  nudilginus medūzai reikėtų įgėlimą praplauti actu, jūros agurkas – tai ne augalas, o gyvūnas  luzitaninis arionas – dabar Lietuvoje paplitusi invazinė šliužų rūšis.

 

Minėjome Erasmus+ dienas!

Minėjome Erasmus+ dienas!

Spalio 14-15 d. gimnazijoje minėjome Erasmus+ dienas! Kartu su “Let’s say stop to violence together” projekto partneriais nusprendėme šiomis dienomis dalintis maloniais žodžiais, pozityviomis žinutėmis. Taigi, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokiniai dalindamiesi gerais žodžiais sukūrė pozityvių žinučių laivą!

Jaunųjų šaulių organizuota gerumo akcija

Jaunųjų šaulių organizuota gerumo akcija

Spalio 4 dieną Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunieji šauliai su savo vadove – mokytoja G.Mitkuviene – dalyvavo pačių organizuojamoje gerumo akcijoje Žemaičių Kalvarijos ir Plinkšių senelių namams paremti. Surinkę rudens gėrybes iš įvairių kaimų, vykome aplankyti senelių. Deja, bet nepalanki situacija neleido su jais susitikti ,,gyvai“. Apsikeitėme šypsenomis per langus. Sušildėme jų ir savo širdis. Norime padėkoti visiems, prisidėjusiems prie mūsų organizuojamos akcijos. Tariame nuoširdų ačiū. Seneliams tai labai reikšmingas dalykas, o ir mes, padėdami kitiems, mokomės atjautos ir gerumo.

Jaunoji žurnalistė Kotryna Drabavičiūtė

 

 

Pasaulinė Pašto diena

Pasaulinė Pašto diena

Spalio 9 d. – Pasaulinė Pašto diena. Jau penktadienio rytą trečiokai su profesine švente skubėjo pasveikinti Židikų laiškininką, kuris stropiai atlieka savo pareigą – laiku pristato spaudą ir laiškus mūsų seniūnijos gyventojams. Sulaukus laiškininko, užsimezgė nuoširdus pokalbis apie atsakingą laiškininko specialybę. Neužtenka mokėti vairuoti mašiną – būtina gerai pažinoti žmones, kuriems laiku reikia pristatyti laiškus, siuntas ir spaudą.

Gal saulėtas rytas, gal nuoširdus sveikinimas džiugiai nuteikė paštininką ir mus pačius. Juk pasidalintas džiaugsmas – dvigubas džiaugsmas. Palinkėjome laiškininkui stiprios sveikatos ir ištvermės jo atsakingame darbe.

Mokytoja Jurgita Paulauskaitė

 

Išvyka į teatrą

Išvyka į teatrą

Spalio 1 dieną Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokiniai vyko į Telšių Žemaitės dramos teatrą. Stebėjome režisierės Laimutės Pocevičienės vadovaujamos vaikų ir jaunimo studijos SAVI atliekamą etiudų spektaklį “Skaitome apie meilę”.

3 dalių etiudų spektaklis pagal Juozo Grušo dramą „Barbora Radvilaitė”, Vaižganto apysaką „Dėdės ir dėdienės” ir pagal tremtinių atsiminimus sužavėjo daugelį židikiškių. Tragiška meilė,jausmai ir išgyvenimai palietė mūsų širdis.

Tariame AČIŪ režisierei Laimutei už kvietimą ir galimybę pasimėgauti teatro menu.

 

 

Jaunoji žurnalistė Kotryna Drabavičiūtė (I g.)

Nuotraukos – Rugilės Stirbavičiūtės (I g.)

 

RUDENĖLI, LABAS!

RUDENĖLI, LABAS!

Spalio 4 dieną Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 1–4 klasių mokiniai dalyvavo kultūrinėje-pažintinėje veikloje ,,Rudenėli, labas!“.

Nuo ankstaus ryto mokiniai į mokyklą ėjo nešdamiesi rudenines puokštes, skirtas MOKYTOJAMS. Kabinetuose vyko įvairios integruotos veiklos: kūrė plakatą apie daržovę, puošė raides, rašė savo lūkesčius. Lauke iš gamtinės medžiagos dėliojo  ,,MANDALĄ“. Vėliau visi sugrįžę į aktų salę aptarė savo veiklas: pagal spalvą pristatė savo klasę, deklamavo eilėraščius, minė mįsles, dainavo dainelę „RUDENĖLIS“, šoko ratelį ,,DO RE MI“.

Ši diena pradinukams praėjo labai kūrybiškai, linksmai ir įdomiai.

 

Pažintinė žuvininkystės programa ,,Išauginta Europos Sąjungoje“

Pažintinė žuvininkystės programa ,,Išauginta Europos Sąjungoje“

Pažintinės žuvininkystės programos ,,Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyviai prasidėjus naujiems mokslo metams toliau tęsė savo veiklas. Rugsėjo 29 dieną antros ir aštuntos klasių mokinių grupės, lydimos auklėtojų Sonatos Kazlauskienės ir Daivos Abrutienės, vyko į Kauną, į Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją (VDU ŽŪA). Čia moksleiviams vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai.

Teorinėje dalyje mokiniai buvo supažindinti su akvakultūros vystymosi Lietuvoje istorija, žuvininkystės ūkiais Lietuvoje, žuvų auginimui taikomais būdais, paplitusiais Lietuvoje, ES ir pasaulyje, naudojama įranga ir technologijomis. ŽŪA dėstytoja taip pat pristatė pagrindines Lietuvoje auginamų žuvų rūšis, ypatybes, žuvų gyvenimo ciklą, aptarė akvakultūros reikšmę atkuriant retųjų ir nykstančių žuvų populiacijas, priminė akvakultūros produktų reikšmę visuomenei.

Praktinės dalies metu mokiniai lankėsi VDU ŽŪA Akvakultūros centre, kur apžiūrėjo šiame centre įrengtas uždaras apytakines sistemas bei jose auginamas žuvis (karpius, deimantinius eršketus ir pan.), sužinojo apie žuvų gyvenimo ypatumus. Akvakultūros centre dirbantys specialistai paaiškino, kaip uždarose patalpose veikia recirkuliacinės sistemos, kokios dalys jas sudaro, kaip veikia baseinai, vandens ruošimo įranga, šėryklos, deguonies gaminimo ir tiekimo įranga, filtrai, UV lempos, kokią reikšmę jos turi sėkmingam žuvų auginimui. Be to, moksleiviams pristatyta ŽŪA Akvakultūros centro veikla, mokymosi galimybės VDU ŽŪA – Žemės ir vandens inžinerijos studijų programa, įsidarbinimo galimybės baigus studijas, apžiūrėtos laboratorijos, kuriose akvakultūros technologijų studijas pasirinkę studentai užsiima tiriamąja veikla. Užsiėmimus vedę dėstytojai papasakojo apie savo karjeros kelią – studijas, darbą su studentais, jų karjeros kelią įtakojusius veiksnius.

Taigi, praplėstos žinios apie akvakultūros sektorių, pagilintas supratimas apie Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimo reikšmę, sužinota apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje.

Pabaigę veiklas VDŪ ŽŪA, papietavę  Akademijos kavinukėje, projekto dalyviai dar užsuko  į Kačerginę: palypėjus ant daugiau kaip trijų tūkstančių metų istoriją menančio Pyplių piliakalnio, atsivėrė įspūdingas Nemuno ir Nevėžio santakos vaizdas, rudenėjančių miškų toliai, boluojantys Raudondvario bokštai.

Daiva Abrutienė | Židikų Marijos  Pečkauskaitės gimnazijos mokinių ugdymo karjerai kuratorė

 

PARTIZANAMS ATMINTI

PARTIZANAMS ATMINTI

Praėjusį savaitgalį Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunieji šauliai vyko į Šilalės rajoną prie Medvėgalio kalno. Ten vyko Lietuvos partizanų Žemaičių apygardos vado pulkininko Vlado Montvydo-Žemaičio vadavietės (neseniai pastatyta) šventinimas ir atidarymas.

Tik atvykę į Požėrės miestelį, vykdėme įskaitinį žygį nuo Požėrės miestelio sankryžos iki Medvėgalio kalno. Įveikėme 8 kilometrus. Žygio atstumas buvo žymimas į žygio pasus.

Atvykus prie Medvėgalio kalno buvo organizuotos šauliškos estafetės. Vėliau vyko Šv. Mišios ir partizanų vadavietės atidarymas bei šventinimas. Jaunieji šauliai turėjo progą pamatyti, kokiomis sąlygomis gyveno partizanai, kurie kovojo už mūsų laisvę.

Po to vaišinomės šauliška koše. Renginio pabaigą vainikavo apdovanojimai už šauliškas estafetes ir bendra visų dalyvių nuotrauka.

Jaunųjų šaulių būrelio vadovė Gražina Mitkuvienė

Naktinė stovykla prie Daubarių piliakalnio

Naktinė stovykla prie Daubarių piliakalnio

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunųjų šaulių būrys, vadovaujamas vadovės – mokytojos Gražinos Mitkuvienės, vyko į naktinę stovyklą Daubarių piliakalnio teritorijoje. Prie mūsų prisijungė ir kiti jaunųjų šaulių būriai: tai Kalnėnų, Sedos ir Tirkšlių jaunieji šauliai.

Visi naktinės stovyklos dalyviai aktyviai dalyvavome estafetėse, rikiuotės mokymuose, paskaitoje apie radijo ryšius ir orientacinėse varžybose. Viena įdomiausių užduočių- sukurti pristatymą apie savo būrį, šioje užduotyje mūsų būrys laimėjo pirmąją vietą! Praleidę visą naktį lauke ir išbandę save ryto rikiuotėje, draugiškai vykome namo, dalindamiesi įspūdžiais po nakties, o juk kai kuriems tai buvo pirmoji šauliška stovykla.

Ateityje laukiame daugiau tokių iniciatyvų.

Būrininkė Gabija Stirbavičiūtė

Europos kalbų diena

Europos kalbų diena

Anglų kalbos mokytoja Simona Bukontienė:

5 klasės mokiniai parengė stendą, skirtą Europos kalbų dienai, sveikinosi įvairiomis kalbomis.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Danutė Stancevičienė:

6, 8, I ir II g. klasių mokiniai prisiminė, ką žino apie Europos kalbų dieną ir pasaulio kalbas.

I ir II gimnazinių klasių moksleiviai žinias dar papildė skaitydami tekstus apie kalbas, jų kaitą ir nykimą bei atlikdami gramatines užduotis. Po to savo atidumą ir atmintį patikrino dalyvaudami trumputėje viktorinoje, sukurtoje „Kahoot“ programėle.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laura Arnotaitė:

III ir IV gimnazinių klasių mokiniai prisiminė istoriją iš Biblijos Senojo Testamento Pradžios knygos apie Babelio bokšto statymą, dalyvavo 7 turų galvosūkyje, kurį sudarė: bendrieji klausimai apie kalbas, ženklai ir rašyba, etimologija, šalys ir kalbos, kalbos šeimos, įvairūs, gestų kalba. Geriausiai sekėsi šiems 12-okams: Ugnei, Gabrielei, Raimondai, Aurelijai, Saulei ir Titui, o 11-os klasės mokiniai, surinkę daugiausiai taškų, buvo šie: Modesta, Dovydas, Regina ir Aleksas.

7 klasės mokiniai diskutavo apie Europos kalbas, lietuvių kalbą ir dalyvavo „Quizizz“ programėle sukurtoje viktorinoje „Europos kalbos“. Geriausią rezultatą pademonstravo Ugnė Lenkauskaitė.

5-okai susižinojo, kiek oficialių kalbų yra Europoje, kurios kalbos populiariausios, kodėl kalbos „miršta“, sveikinosi skirtingomis Europos kalbomis, dėkojo ir nufilmavo trumpą video siužetą, kad visi galėtų išmokti pasisveikinti bent keliomis kalbomis.

 

 

Tarptautinė diena be automobilio

Tarptautinė diena be automobilio

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ikimokyklinė grupė, 4, 5, 6, 7, 8, I, II, III ir IV klasių mokiniai sureagavo į Mažeikių rajono savivaldybės kvietimą tapti judriausia savivaldybe ir rinkosi mažiau taršias ar visai netaršias transporto priemones. Taip paminėjome ir Tarptautinė dieną be automobilio.

Mokinių savivalda dėkoja visiems už aktyvumą!

Taikos vėliava jau gimnazijoje

Taikos vėliava jau gimnazijoje

Ši Rugsėjo 1-oji – dviguba šventė Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenei, nes pagaliau atkeliavo Taikos vėliava, kurią dar 2020 m. gimnazijai respublikiniame rašinio konkurse laimėjo  mokytojos R.Žilinskienės vadovaujama, tada 6 klasės mokinė Justina Bracaitė.   Taikos vėliavą į gimnaziją atvežė ir garbingą dovaną įteikė Ylakių gimnazijos mokytoja ir gimnazistės linkėdamos skleisti gėrį ir taiką, būti šviesos šaltiniu, primindamos, kad Taikos vėliava atspindi aukščiausias žmonijos vertybes, taip pat ir dvasinę sveikatą. O taika prasideda kiekvieno mūsų širdyse, todėl būkime verti šio garbingo apdovanojimo.

Graži tradicija – dalyvauti Taikos vėliavos organizuojamame rašinio konkurse tęsiama: šiemet padėkos sulaukė Kotryna Drabavičiūtė, Justina Bracaitė, o jų rašiniais pasidžiaugė Taikos vėliavos komiteto pirmininkė dr. Auksė Narvilienė: ,,Ir šiais metais Jūsų mokinės jautriai paliečia širdį gražiais rašiniais. Tikrai, gyvas Marijos Pečkauskaitės idealas, kuris ugdo ne vieną kartą”.

2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija