COMENIUS daugiašalio projekto „Jaunųjų europiečių indėlis kuriant geresnę ateitį“ partnerių susitikimas TURKIJOJE

Lapkričio 5 – 10 dienomis mūsų mokyklos mokinės Deimantė Stankutė (8 kl.) ir Laura Sedauskaitė (11 kl.) bei direktorės pavaduotoja, projekto koordinatorė Laima Bartkuvienė ir anglų kalbos mokytoja Vilma Levickienė lankėsi partnerių susitikime, kuris vyko Stambulo mieste, Turkijoje.

Turkijos partnerių mokykla yra privati, jai priklauso du vaikų darželiai, pradinė ir vidurinė mokyklos bei aukštesnioji gamtos mokslų mokykla ir koledžas. Už mokslą mokinys per metus moka apie 10 tūkst. eurų. Mokyklos pavadinimą sugalvojo patys mokiniai. Jis reiškia „dangus“. Įdomu tai, kad mokyklos įkūrėjui atidaryti privačią mokyklą kilo todėl, kad jis norėjo, jog mokiniai joje būtų mokomi atsižvelgiant į jų sugebėjimus, kad nebūtų spraudžiami į vienodus rėmus, o galėtų jaustis laisvi ir nepriklausomi. Šioje mokykloje mokiniai dėvi uniformą, turi 8 pamokas kiekvieną dieną. Pamoka trunka 40 minučių. Turkijoje yra apie 6600 privačių mokyklų.

Pagrindinė susitikimo veikla buvo pristatyti konkursui paruoštą medžiagą apie naudingo produkto/daikto sukūrimą, panaudojant teorines, technologines, mokslines žinias. Prancūzijos mokiniai parodė, kaip galima pasigaminti šokoladą ir majonezą, vietoj kiaušinio trynio (kuris gali alergizuoti) panaudojant kitą medžiagą. Mokiniai iš Turkijos pademonstravo, kaip veikia karšto oro variklis. Danijos atstovai kalbėjo, kokią didžiulę naudą duoda saulės baterijos. Italijos mokiniai kepė mėsą vakume, kuris leidžia jai likti aromatingai ir sultingai. Mokiniai iš Ispanijos kalbėjo apie optines iliuzijas ir jų panaudojimą. O mūsų mergaitės pristatė tapybos ant šilko techniką, pagamindamos šalikėlį.

Mokytojai, dalyvaujantys susitikime, lankėsi pas vieno Stambulo miesto rajono valdytoją, kur trumpai pristatė savo šalis ir išgirdo įdomių faktų iš miesto istorijos ir visuomenės gyvenimo.

Taip pat turėjome laiko apžiūrėti miesto įžymybes: Žydrąją mečetę, Topkapi rūmus, Hagija Sofija – buvusią bažnyčią, mečetę, o dabar muziejų. Vaikštinėjome ir po „Basilica Cistern“ vandens saugyklą, valandą plaukiojome laivu Bosforo sąsiauryje apžiūrinėdami pakrantes, lankėmės muziejuje lauke, kur eksponuojami sumažinti žymiausi Turkijos statiniai. Labai įdomu buvo pakilti į 250 metrų aukštį “Sapphire” dangoraižyje ir pažvelgti į Stambulą iš viršaus, taip pat nepakartojamas jausmas buvo „skrendant“ per Stambulą 4D „pasivažinėjimo dangumi“ simuliacijoje, o vaškinių figūrų muziejuje pamatėme žymius pasaulio žmones.

Taigi, kiekvienas partnerių susitikimas, kiekviena projekto veikla siejasi su pagrindiniu jo tikslu – mes visi turime būti vienas pasaulis, gerbiantys, toleruojantys ir suprantantys vienas kitą.

Anglų kalbos mokytoja Vilma Levickienė

Daugiau foto rasite Facebooke’e

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija