Europos jaunimo indėlis kuriant geresnę ateitį

Šiais mokslo metais Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla įsijungė į naują Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projektą „Europos jaunimo indėlis kuriant geresnę ateitį“, kuris vyksta pagal Mokymosi visą gyvenimą programą. Jame dalyvauja aštuonios šalys: Prancūzija, Belgija, Bulgarija, Italija, Ispanija, Turkija, Danija ir Lietuva. Projektas siekia paskatinti mokinius ir mokytojus iš visos Europos dirbti kartu tam, kad prisidėtume prie geresnės ateities kūrimo visų labui

Projekto vykdymo metu partnerės šalys pasidalins savo patirtimi ir idėjomis iš įvairių sričių. Pirmiausia pasidalinsime savo šalies kultūriniais ypatumais, būdingais stereotipais, kad, suradę tarpusavio panašumus ir skirtumus, galėtume vystyti tarpkultūrinį dialogą. Kita projekto veikla bus susijusi su savanoryste ir jaunimo gebėjimu sukurti solidarų ryšį tarp skirtingų kartų. Be to, bus aptariami moksliniai išradimai, kurie pagerina ir palengvina visų mūsų gyvenimą bei energijos taupymo ir biotechnologijų svarba dabar ir ateityje.

Visai neseniai, lapkričio 20- 25 dienomis, vyko antrasis partnerių susitikimas Belgijos mieste Charleroi, kuriame dalyvavo keturi mūsų mokyklos abiturientai- Arnoldas Jonauskas, Astijus Jonikas, Marius Pocevičius ir Virmantas Krakys kartu su mokytojomis- Lidija Končiute, Vilma Levickiene ir direktorės pavaduotoja, projekto koordinatore Laima Bartkuviene. Mokiniai buvo paruošę pristatymus apie studijų galimybes Europos Sąjungoje bei ES institucijų ir įstaigų veiklą. Po pristatymų vyko diskusijos grupelėse, kur ne tik buvo apsikeista nuomonėmis, bet ir lavinami kalbiniai įgūdžiai.

Priimanti šalis parengė ir plačią kultūrinę programą. Esame laimingi, kad turėjome galimybę pamatyti sostinės Briuselio įžymias vietas, pabuvoti Europos Parlamento lankytojų centre, Binche miesto alaus darykloje, kaukių muziejuje ir grožėtis vieno iš seniausių Europos miestų – Bruges architektūra ir prieššventiniu šurmuliu gatvėse bei šokolado krautuvėlėse.

Šios išvykos metu gavome ne tik švietėjiško, kultūrinio peno, bet gilų įspūdį paliko ir šeimų, kuriose svečiavosi mūsų moksleiviai, rūpestis ir globa jais. Taigi, ši Comenius programa suteikia galimybę pristatyti savas kultūras ir kurti artimus ryšius, kad prisidėtume prie europinės ir tarptautinės dimensijos kūrimo mūsų bendruomenėse.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija