Tolerancijos miestas kitaip 😊

Kasmet tradiciškai gimnazijoje minime tarptautinę Tolerancijos dieną. Kantriai laukiame Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti laiško, kuriame jie paskelbia Tolerancijos dienos simbolį. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas!

Mokinių tarnybos susirinkime buvo svarstoma, ką šiais metais pasiūlysime draugams bei mokytojams veikti. Diskutavome, su kuo mums asocijuojasi miestas. Vyravo šie pasakymai: šviesa, kultūra, bendravimas, bendrystė, veiklumas, tempas, ŽMONĖS… Nusprendėme pakviesti draugus stabtelėti, pakeliauti ir pabendrauti prie bendro pusryčių stalo įvairiose šalyse, įvairiuose pasaulio miestuose. Ir mums pavyko! Mes mintimis pabuvojome: Latvijoje (1 kl.), Havajuose (2 kl.), Mažeikiuose kažkada veikusioje kavinėje „Nykštukas“ (3 kl.), Italijoje (4 kl.), Paryžiuje (5 kl.), Izraelyje (6 kl.), Amerikoje (7 kl.), Romoje (8 kl.), Rusijoje (I kl.), Anglijoje (II kl.), Vokietijoje (III kl.) bei Meksikoje (IV kl.).

P.s. Nepagalvokite, kad mes tik pusryčiavome. Oj, ne! Mes daug bendravome ir bendradarbiavome, diskutavome apie žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus, atkreipėme dėmesį į tai, jog bet kuris miestas ar miestelis yra gyvas todėl, kad jame gyvena žmonės, kurie yra skirtingi, svarstėme, ar šalys, miestai – į kuriuos mes mintimis nuklydome – tolerantiški.

MT koordinatorė Laura

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija