Židikuose paminėtas Šatrijos Raganos gimtadienis

Kovo 8 dieną mūsų mokykloje vyko renginys, skirtas Marijos Pečkauskaitės 136 –osioms gimimo metinėms paminėti. Renginio pradžioje prisilietėme prie rašytojos, pedagogės, labdarės asmenybės fenomeno: skambant fortepijono muzikai skaitėme jos kūrybą, laiškus, ištraukas iš N. Kliukaitės romano „Šatrijos Ragana“.

Su paskutiniu fortepijono klavišo akordu prasidėjo antra renginio dalis. Buvo paskelbta mergaitės, siekiančios Marijos Pečkauskaitės idealo, nominacija. Mūsų mokyklos direktorės iniciatyva, jau 17 metų renkame mergaitę, siekiančią Marijos Pečkauskaitės idealo. Rinkimuose gali dalyvauti 9-11 klasių mergaitės, o jas uždaru balsavimu renka 7-12 klasių mokiniai. Ja gali tapti ne tik gerai besimokanti, bet ir besidominti muzika, menu, literatūra mergaitė. Sielos grožis, intelektas, gyvenimo būdas- prioritetai, į kuriuos kreipiamas ypatingas dėmesys.

Šiais metais Marijos Pečkauskaitės idealo siekiančios mergaitė nominaciją pelnė mano bendraklasė – labai švelni, nuoširdi ir kūrybinga asmenybė – Milda Sereikaitė.

Kuo didžiausi ir nuoširdžiausi sveikinimai Mildai ir sėkmės nešant šį garbingą titulą!

Neringa Vaišvilaitė, 11 klasės mokinė

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija