5-okų bendrystės laikas

Kovo 18 dieną 5-os klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Lauros, keliavo į Šiaulius turėdami du tikslus:

  1. Atšvęsti sėkmingą I pusmečio pabaigą (niekada nebūna per vėlu švęsti) ir pasidžiaugti puikiais rezultatais;
  2. Sužinoti kažką naujo, patirti ir pamatyti tai, ko dar neteko.

Ir ką mes nuveikėme?

Dalyvavome dvejose edukacinėse veiklose. Pirmiausia  aplankėme Angelo muziejų, kur mus svetingai sutiko šeimininkas, kolekcionierius Rytis Milkintas. Muziejininkas papasakojo apie stiklo atsiradimo istoriją, jo apdirbimo technologijas ir būdus, padėjo patiems susikurti stiklo karoliukų apyrankes. Džiugu, kad mokiniai aktyviai diskutavo, dalinosi iki pamokos turimomis žiniomis, spėlionėmis apie stiklą ir jo gaminius. Apžiūrėję angelų skulptūras, tapybos darbų kolekciją, domėjomės, kaip kilo idėja kolekcionuoti angelus, kiek seniai Rytis tai daro, kuris angelas brangiausias, seniausias ir pan.

Kita stotelė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, kur dalyvavome edukacijoje „Paslaptingos lietuvių mitinės būtybės ir kur jas rasti?“ Mokiniai aktyviai klausėsi ir diskutavo apie esybes, kuriomis tikėjo ir kurias garbino mūsų protėviai. Pasirodo, 5-okai nemažai žino apie Giltinę, laumes, aitvarus, Žiburinį, Perkūną, Velnią… Labiausiai patiko ir įsiminė komandinės užduotys – žinių patikrinimas ir žaidimas „Bingo“, kurį laimėjo Laurynas ir Emilijus.
Po edukacijų draugiškai papietavome ir keliavome žiūrėti originalios istorijos apie paauglystę „Raudonoji panda“. Daugelį 5-okų sužavėjo savimi pasitikinti 13-metė moksliukė Mei Lee, kuri blaškėsi tarp noro likti pareiginga dukra bei maištavimo. Rekomenduojame visiems pažiūrėti šį pasakojimą, kuris sklidinas patarimų bei linksmų juokelių.
Džiaugiamės kartu praleistu laiku, proga sužinoti daug naujo ir sukauptomis jėgomis stropiai mokytis toliau.
 
Klasės vadovės Lauros A. informacija2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija