8-okai prisijungė prie tarptautinio projekto

88-os klasės mokiniai, paraginti klasės vadovės Lauros Arnotaitės, lapkričio 17 dieną prisijungė prie tarptautinio projekto „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurio metu sutartu laiku – auštant –   tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų, mokyklų, ikimokyklinio ugdymo ir kt. kultūros ir švietimo įstaigų bet kurią šios savaitės dieną vyko Šiaurės šalių literatūros skaitymai.

Kasmet į šią iniciatyvą įsitraukia daugiau nei 2000 institucijų iš viso Šiaurės ir Baltijos regiono, skaitymuose Dalyvauja dešimtys tūkstančių vaikų ir suaugusiųjų vienuolikoje šalių ir autonominių sričių.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Šiaurės šalyse rengiama 20-tą, Baltijos šalyse – 19-tą kartą. 2016 metų skaitymų tema – ATEITIS.

Gimnazijos 8-okai ir kitų Šiaurės šalių paaugliai bei jaunimas šiais metais skaitė Deboros Hansen Kleist novelę „Naftos stebuklas“ iš jaunųjų Grenlandijos rašytojų novelių rinkinio „Allatta! 2040“.

Novelėje „Naftos stebuklas“ jaunimas nusikėlė į Grenlandiją 2040 metais. Šalis yra tapusi turtinga naftos pramonės dėka. Šalyje gyvena įvairių tautybių atstovai. Visuomenė susiskaldžiusi, dalis nepatenkintų grenlandų svajoja apie nepriklausomybę ir atsiskyrimą nuo Danijos. Skirtingos nuomonės kelia įtampą ir nerimą tiek viešoje, tiek ir privačioje plotmėje.

„Tautybė, politika ir kritiškas“ – tai žodžiai, kuriais pati autorė apibūdina savo tekstą. Debora Hansen Kleist rašo apie problemas, kylančias dėl šalyje veikiančių naujų naftos kompanijų ir jų veiklos pasekmes – tiek teigiamas, tiek ir neigiamas.

8-okai, išklausę novelę, ne tik ją aptarė, bet dabar ruošiasi atsakingam darbui, jie rašys laišką sau patiems – ateityje.
Lietuvių kalbos mokytojos Lauros ARNOTAITĖS informacija2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija