Lietuvos neįgaliųjų draugija kvietė jaunuosius savo draugus dalyvauti piešinių konkurse „Lietuvos tautinis kostiumas“. Piešinių konkurse galėjo dalyvauti visi vaikai ir jaunuoliai nuo 5 iki 17 metų. Konkurso tikslas – ugdyti kūrybinius ir meninius vaikų sugebėjimus, puoselėti vertybines nuostatas.
Konkursas buvo skirtas 2017 metams, kurie yra paskelbti Tautinio kostiumo metais.
Dalyviai buvo kviečiami pasidomėti Lietuvos istorija, taip pat – skirtingų Lietuvos regionų tradicijomis, tautinio kostiumo dizaino stiliumi, puošybos motyvais ir simboliais bei visa tai pavaizduoti savo piešiniuose.
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 8 klasės mokinė Gintarė Stonytė tapo šio piešinių konkurso laureate. Mergaitės sukurtas kūrybinis darbas išspausdintas išleistame Lietuvos neįgaliųjų draugijos 2017 metų kalendoriuje ir eksponuojamas Neįgaliųjų reikalų departamente prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Laureatė sausio 24 d. buvo apdovanota padėkos raštu ir kitomis atminimo dovanomis. Padėkos raštu apdovanota ir 7 klasės mokinė Irmantė Norvaišaitė, jos sukurtas kūrybinis darbas eksponuojamas parodoje.
Neįgaliųjų reikalų departamento prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Asta Kandratavičienė dėkojo už dalyvavimą vaikų piešinių konkurse ir parodoje. Džiaugėsi, kad mokiniai savo darbais originaliai įprasmina tautiškumą, atskleidžia istorinį ir kultūrinį mūsų krašto savitumą. Linkėjo sėkmės, pasitikėjimo savimi, toliau piešti, kurti ir spalvomis atspindėti pasaulį.
Tądien drauge vykę 7–8 klasių mokiniai ir II gimnazinės klasės gimnazistai dalyvavo pažintinėje-edukacinėje pamokoje kitaip. Mokiniai susipažino su Vilniaus miesto architektūra, grožėjosi senamiesčio vaizdais. Aplankė Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedros baziliką, žymiausią Lietuvos aikštę esančią Vilniaus senamiestyje – Katedros aikštę, Amerikos lietuvio Vytauto Kašubos ir Mindaugo Šnipo 1996 metais sukurtą paminklą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui, Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmus, Vilniaus Šv. Onos bažnyčią.
Mokiniai ne tik susipažino su Vilniaus miesto architektūros stiliais, bet ir sportavo uždarame batutų parke „Jump space“. Kiekvienas lankytojas turėjo išklausyti instruktažą, atlikti apšilimą.
Turiningai ir prasmingai praleidome laiką. Labai džiaugiamės ir esame dėkingi gimnazijos administracijai už galimybę išvykti ir artimiau pažinti Vilnių.
Dailės mokytojos Ingos ŠILINSKAITĖS informacija