AKCIJA „SVEIKATINGUMO PERTRAUKŲ SAVAITĖ“

Šiandieninė mokykla siekia ne tik suteikti mokiniams įvairių sričių žinių, gebėjimų, bet ir ugdyti vertybines nuostatas. Viena iš jos funkcijų – orientuoti mokinį ir į sveiko gyvenimo vertybių pasaulį, kurio pažinimas padeda pajausti prasmingo gyvenimo grožį, rasti aktyvaus kūrybingo gyvenimo prasmę.

Siekdamas skatinti mokinių su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi, LR Seimas, atsižvelgdamas į šešioliktosios Vyriausybės 2012–2016 metų programą, nutarė 2014-uosius paskelbti Vaikų sveikatos metais. Akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ – tai Lietuvos mokyklų bendruomenių savaitinė akcija, kurios tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo.

Mūsų mokykla noriai įsijungė į šią akciją rugsėjo 22-26 dienomis. Sveikatos priežiūros specialistės Dalios Perminienės ir mokinių tarybos koordinatorės Šarūnės Balsienės paskatinti mokiniai kasdien ilgosios pertraukos metu organizavo veiklas. Savaitė prasidėjo sportine pertrauka. Mokyklos sporto salėje Martyno Klemenio, Redos Stankutės, Lauros Sadauskaitės, Vytauto Kekio ir Tautvilo Liegio atliekama rytinė mankšta po savaitgalio visus išjudino ir pripildė energijos visai naujai savaitei. Sekanti diena buvo skirta sveikai mitybai. Mokinių tarybos atstovės vaikščiodamos po mokyklą visus vaišino savo pačių užaugintais ir surinktais iš sodo obuoliais. Kaip T. Džefersonas sakė: „Stiprus kūnas stiprina protą“. Mokytojos Aurelijos Ulevičiūtės šokio būrelį lankančios merginos su mokytoja priešakyje suorganizavo šokio pertraukėlę mokyklos kiemelyje. Visi mokiniai ir mokytojai „Sveikatingumo pertraukų savaitę“ vedami muzikos mokytojo Juozo Daukšos užbaigė bendra daina „Mano kraštas“.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija