Anglies monoksido (CO) kiekis Židikų miestelio ore

Anglies monoksidas – medžiaga pasižyminti tiesioginiu toksiniu poveikiu įkvėpus

orą, kuriame jo yra labai didelės koncentracijos. Pagrindinis anglies monoksido šaltinis aplinkos ore yra motorinis transportas, jis išsiskiria degant kurui. . Didžiausia leistina koncentracija 5mg/m3.

Patekęs į žmogaus organizmą per plaučius, anglies monoksidas reaguoja su hemoglobinu, sudarydamas karboksihemoglobiną. Žmogus gali netekti sąmonės. Taip pat gali pasireikšti kvėpavimo takų dirginimas, kosulys, dusulys, ašarojimas. Anglies monoksido poveikyje suaktyvėja širdies ir kraujotakos sistemos ligos. Visa tai mums papasakojo biologijos mokytoja Daiva Želvienė.

Žinodami koks pavojingas anglies monoksidas žmogaus sveikatai, grupelė Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos 8 klasės mokinių ėmėsi darbo ir ištyrė Židikų miestelio orą .

Mokiniai skaičiavo, kiek įvairiose Židikų miestelio gatvėse pravažiuoja automobilių per vieną valandą. Daugiausia automobilių pravažiavo Mažeikių ir Marijos Pečkauskaitės gatvėse, mažiausiai Lūšės ir Dariaus ir Girėno gatvėse.

Apskaičiavę CO koncentraciją, mokiniai nustatė, ar Židikų miestelio oras yra užterštas. Gauti rezultatai mokinius nudžiugino, nes oras Židikų miestelyje nėra užterštas. Nė vienoje gatvėje anglies monoksido nebuvo daugiau nei 5mg/m3. Kuo švaresnis oras, tuo sveikesni mes. Saugokime aplinką!

8 klasės mokinės Vaiva Vasiliauskaitė ir Rūta Sakalauskaitė

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija