Apsilankėme Latvijoje

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos  grupė 7 – 11 klasių moksleivių gegužės 29 d. Latvijos  Respublikos Kalnu vidurinės mokyklos kvietimu lankėsi Vainodės rajone. Kartu su Latvijos moksleiviais apsilankėme Volzbaho kalne kur žiemos sezonu įrengta 100 m. nusileidimo trasa (slidėmis, snieglentėmis, rogėmis). Esant tinkamomis oro sąlygomis, veikia keltuvas ir yra apšvietimas. Kitais metų laikais – puiki vieta pasivaikščioti.

Embūtės slėnis – viena gražiausių ir paslaptingiausių Kuržemės vietų – padavimų ir legendų žemė. Šiose vietose ieškoma garsaus padavimo apie uždraustą kušių genties vado Indulio ir vokiečių komtūro dukros Arijos meilę ištakų. Toje vietoje, kur jie susitiko, dabar žaliuoja Indulio ir Arijos ąžuolai. Mokslininkai teigia, kad Embūtės kalvynas yra viena pirmųjų Latvijos vietų, iš kurios ėmė trauktis ledynai. Iki krikščionybės įvedimo čia, ant aukščiausios Kuržemės kalvos, buvusi didelė ir svarbi šventvietė – Krivių kalnas. Centrinėje slėnio dalyje iškilęs Kuršių ( Indulio) piliakalnis. Spėjama, kad čia kadaise stovėjusi medinė kuršių pilis.

Šioje vietoje Lietuvos karalius Mindaugas 1244 – 1245 m. kovėsi su kalavijuočiais.

Kelionės pabaigoje užsukome į buvusią Embūtės mokyklą. Čia dar pabendravome su Kalnu vidurinės mokyklos mokiniais ir išsiskyrėme nutarę kartu paminėti Baltų vienybės dieną.

Istorijos mokytoja Lidija Končiutė2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija