Atmintis gyva, nes liudija

Sausio 13-osios dienos rytą mūsų mokykloje, kaip ir daugelyje šalies ugdymo institucijų, vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, kuri skirta kruviniems 1991 metų sausio 13-osios įvykiams paminėti. 8 val. mokyklos languose įsižiebė daugybė žvakių, kuriomis siekėme ne tik pagerbti žuvusius ar nukentėjusius Sausio 13-osios dalyvius, bet ir ištarti pasididžiavimo bei dėkingumo kupiną „AČIŪ“ visiems, kurie tąnakt nepabūgo garsiai pasakyti – „NELEISIM“. Dalį pirmosios pamokos mokytojai su mokiniais prisiminė baisios nakties įvykius, kalbėjosi apie šios datos reikšmę šiandien, pagerbė žuvusius tylos minute.

Sausio 13-ąją mūsų mokykloje viešėjo ir žymus fotografas, keliautojas, ekspedicijų į tremties vietas organizatorius bei vadovas Gintautas Alekna. Svečias mums vaizdžiai papasakojo ir parodė ne vieną lietuvių tremties vietą fotografijose, pasidalino epizodais iš kelionių, pasakojo nuotykius. Antrojo pasaulinio karo ir pokario metais Lietuvą okupavusi Sovietų sąjunga į lagerius ir tremtį pasiuntė daugiau kaip 275 tūkstančius Lietuvos gyventojų, todėl prisiminti šiuos brutalius sovietų veiksmus būtent sausio 13-ąją, manome, kad yra simboliška.

Mokyklos bendruomenė laisvės gynėjus pagerbė ne tik bendrai sugiedotu Lietuvos himnu, suorganizuotomis piešinių parodomis, fotografijų ciklu „Prisiminkime 1991 metų sausį“, bet ir dalyvaudama Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vykusiose Mišiose.

Malcolm X rašė: „Niekas tau negali duoti laisvės. Niekas tau negali duoti lygybės, ar teisingumo, ar dar kažko, tu turi tai pasiimti“. Esame dėkingi ir tvirtai pasiryžę puoselėti tai, ką mūsų tėvams, seneliams ir proseneliams pavyko „pasiimti“.

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija