Baltijos šalių konferencijoje ,,Atmintis gyva“

Istorinės atminties išsaugojimas ir įprasminimas, perdavimas ateities kartoms   šiandien yra kilniausia misija. Rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis vyko Konferencija, jungianti tris Baltijos šalis: Lietuvą, Latviją, Estiją – ir kviečianti prisiminti tautų nueitą kelią, grįstą meile Tėvynei, taikos svarbos suvokimu, nes kiekviena diena mums yra kaip dovana gėrio, taikos ir ramybės, gauta mainais už tūkstančių žmonių neišsipildžiusias svajones.

Renginys  prasidėjo šiltu  Mažeikių choreografijos mokyklos šokėjų bei  Telšių meno mokyklos auklėtinių pasveikinimu.

Konferencijoje dalyvavo ir šiltus sveikinimo žodžius išsakė: Telšių r. savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Mažeikių r. savivaldybės meras Vidmantas Macevičius,   Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Regioninės politikos analizės skyriaus vyriausioji  specialistė Regina Pocienė, Estijos ,,Nuskintų rugiagėlių“, Latvijos politiškai represuotųjų asociacijų delegacijos, Lietuvos asociacijos ,,Lemtis” nariai bei  Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė.  

Labai daug susidomėjimo sulaukė turtinga ir turininga   asociacijos ,,Lemtis” nario, daugkartinio ekspedicijų į tremties vietas organizatoriaus ir vadovo Gintauto Aleknos fotografijų paroda ,,Kur gyveno lietuviai…“ Nuotraukose atskleista  tremties istorija šių dienų akivaizdoje.

G. Aleknos parengtas pranešimas apie tris dešimtmečius vykusių ekspedicijų į tremties vietas Sibire dokumentinių filmų, video siužetų peržiūra visus dalyvius privertė  dar kartą atsigręžti į mūsų istorinę praeitį ir mintimis bei vaizduote nusikelti į protėvių laikus. Konferencijoje buvo parodyti siužetai iš ekspedicijų, kuriose dalyvavo mūsų gimnazistai ir mokytojai. Šias ekspedicijas įvardija kaip gyvas istorijos pamokas. Estijos bei Latvijos delegacijos dalinosi savo šalių istorinės atminties įprasminimo medžiaga. Visus konferencijos dalyvius jaudina ta  pati mintis – kaip   perduoti jaunimui tikrą, neišgalvotą istoriją. Nuspręsta, kad geriausiai informacija pasieks jaunuomenę pasitelkiant medijas, kaip geriausias komunikacijos priemones.

Ne veltui M. Servantesas teigia,  kad istorija – mūsų darbų lobynas, praeities liudytoja, pavyzdys ir pamokymas dabarčiai, įspėjimas ateičiai.

Konferenciją organizavo Asociacija LEMTIS, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija ir Mažeikių kultūros centras.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija