„Baltoji pirštinė 2013“

2013-05-24 Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos mokiniai, kartu su vadovais Nijole Mažeikaite bei Stasiu Dambrausku, dalyvavo Mažeikių Sodų vidurinės mokyklos aktų salėje respublikinėje socialinių įgūdžių ir teisinių žinių popietėje-konkurse „Baltoji pirštinė 2013“.

Renginio vedėjų Romos Antanavičiūtės ir Audrės Kristinaitytės-Mamedovos paskatinti dalyviai mielai dalyvavo „masiniame“ apsikabinime, kuris reiškė vieno kitam gerus jausmus ir pasiilgimą nuo išsiskyrimo praėjusiais metais.

Respublikinę popietę-konkursą „Baltoji pirštinė 2013“ sveikinimo žodžiais pradėjo popietės organizatoriai: Sodų vidurinės mokyklos direktorė Birutė Liutkuvienė ir Mažeikių rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.

Popietės konkurso tikslas – per bendradarbiavimą ir komandinį darbą skatinti kritinį mąstymą, išradingumą, kūrybiškumą, atsakingą ir pripažįstančią bendrąsias vertybes, turinčią socialinių įgūdžių asmenybę – išliko nepakitęs, tačiau buvo akcentuojama ir dar viena svarbi nūdienos mokyklų ugdymo proceso vieta – ugdymas karjerai, kitaip – galimybė pažinti policijos pareigūno profesiją.

„Baltosios pirštinės 2013“ vertinimo komisiją sudarė: prokuroras Žilvinas Generauskas, Savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotojas Vladas Narmontas, Lietuvos Šaulių sąjungos Telšių rinktinės Mažeikių kuopos šaulių atstovas, regioninės televizijos „Roventa“ programų direktorė Daina Stanaitienė, Sodų vidurinės mokyklos direktorė Birutė Liutkuvienė ir Mažeikių rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.

Dalyviams prisistačius, buvo suformuotos mišrios komandos iš skirtingų mokyklų, policijos pareigūnų ir mokytojų. Komandų nariai susipažino, rinkosi komandų kapitonus, susigalvojo pavadinimą. Suaugusiųjų ir mokinių bendradarbiavimas komandoje teikė džiaugsmo ne tik komandų nariams, bet ir stebėtojams, kaip teigė pirmą kartą „Baltosios pirštinės“ renginyje dalyvaujančios Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos mokytojos I. Balinskienė ir L. Vaiginienė.

Pirmoji užduotis „Sujungti grandinę“ pareikalavo komandų greitos koncentracijos ir susitelkimo bei drąsos priimant tikslų ir greitą sprendimą. Komandų nariai, liesdamiesi pečiais ir kojomis, privalėjo pasiekti 6 metrų finišo liniją.

Užduočiai „Asmenybės atpažinimui“ labiau reikėjo loginio mąstymo ir žinių apie iškilias Lietuvos asmenybes. Komandų kapitonai plušėjo pagelbėdami komandos nariams – užduodami klausimus jiems ir bandydami išsiaiškinti, kokios gi asmenybės pavardė užrašyta jiems ant nugaros. Nustebino tai, kad ši užduotis komandoms nepasirodė sunki – ją komandos atliko kur kas greičiau, nei buvo tikėtasi. Todėl galima teigti, jog jaunimą informacijos srautas pasiekia tikslingai, tą informaciją jie fiksuoja, moka ją atgaminti ir pasinaudoti.

„Baltosios pirštinės 2013“ dalyvių sąmyšį sukėlė „Ultra sumuštinio“ gaminimas. Komandos per nustatytą laiką turėjo ne tik pagaminti sumuštinį, bet taip pat susirasti artimiausią parduotuvę, nusipirkti produktus, iš anksto aptarus, kokių reikia sumuštiniui paruošti, pasiskirstyti darbais.

Karščiausia užduotis ir karštis už aktų salės langų buvo „gesinami“ šaltais ledais, kuriuos renginiui dovanojo UAB „Unilever Lietuva Distribucija“.

Pristatydami savo „ultra“ sumuštinį dalyviai dalijosi gaminimo proceso potyriais ir sėkmės faktoriumi, mąstydami apie tai, kaip ir ką kitaip buvo galima veikti siekiant šio bendro tikslo.

Respublikinės socialinių įgūdžių ir teisinių žinių popietės-konkurso „Baltoji pirštinė 2013“ užduotis „Pietų metas“, visiems neakivaizdžiai priminė, kad pietus reikia užsidirbti. Kol tiksėjo chronometro laikas, komandos blaškėsi po salę ieškodamos paslėptų „pietų“ (saldainių ir riešutų). Tai – dar neviskas! Svarbiausias šios užduoties reikalavimas – maisto paieška turėjo būti vykdomas pagal griežtą reglamentą, o komandų narių surastą maistą paimti galėjo tik vadas.

Užduotis „Viščiuko kelionė“ suteikė galimybę kiek atsipalaiduoti, tačiau koncentracija ir dėmesys čia išliko svarbūs kaip ir kiekvienos užduoties metu. Bendrą komandos rezultatą (žodžių skaičius ir užduoties atlikimo laikas) lėmė kiekvieno komandos nario gebėjimas greit orientuotis.

Popietės-konkurso teisinių žinių užduotis visada būna smagiausia ir originaliausia, nes šios užduoties metu kiekvienas turi galimybę ne tik pademonstruoti savo teisines žinias, bet taip parodyti aktorinius sugebėjimus. Komandos inscenizavo paruoštas situacijas, įvardindamos, kokie ir kokių kodeksų punktai demonstruojamais veiksmais buvo pažeisti.

Visą renginį šventinę nuotaiką generavo policijos draugas Amsis. Respublikinės popietės-konkurso „Baltoji pirštinė 2013“ prizinių vietų laimėtojai buvo apdovanoti diplomais ir asmeninėmis dovanomis. Nemažai daliai dalyvių įteikti padėkos raštai. Vertinimo komisijos nariai pasirinktiems renginio dalyviams už įsteigtas nominacijas dovanojo prizus. „Baltosios pirštinės“ tradicija tapusi ir šaulių virta kareiviška košė, kuria ir šiais metais mėgavosi mokiniai, mokytojai ir policijos pareigūnai.

Organizatoriai tikisi, jog pavyko sukurti šiltą bendradarbiavimo aplinką ir suteikti ne tik malonių akimirkų, bet taip pat paskatinti dalyvius domėtis policininko profesija, pagilinti teisines žinias, įgyti daugiau bendravimo ir kitų socialinių įgūdžių.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija