Birželio 14 – gedulo ir vilties diena, mes, stovyklautojai, irgi to nepamiršome. Jau anksti ryte prie stovyklos suplevėsavo trispalvė su juodu kaspinu. Tada visi rinkomės aktų salėje, kur istorijos mokytoja trumpai papasakojo apie skaudžią mūsų šalies praeitį. Atsiminimais dalijosi misijoje ,,Sibiras“ pabuvoję matematikos mokytojas S. Dambrauskas ir pavaduotojas ūkiui Šadauskas, kurie vyko tvarkyti apleistų tremtinių kapų. Tada klausėme dainų, o po to žiūrėjome filmą.
Po pietų gamtos tyrėjai išvyko į Akmenę, kur lankėsi Akmenės krašto muziejuje. Ten matė ne tik drugelių nuotraukas, dieninių drugelių kolekciją, bet ir gyvus drugelius, galėjo juos paimti į rankas, stebėti, kaip jie ,,užkandžiauja“, apžiūrėti pašto ženklus su drugeliais ir kita.
Vakare vyko orientacinės varžybos linksmai. Vėl skirstėmės į keturias komandas. Pirma užduotis buvo išgydyti žmogų, kitaip sakant, suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Vėliau turėjome bėgti į mokyklą ir surasti po vieną daiktą. Trečiai užduočiai davė lapus su užduotimis ir vėl reikėjo bėgioti po Židikus. Užduotys buvo tokios: nusifotografuoti žolėje, nufilmuoti, kaip dainuojam mėgstamiausios dainos priedainį ir daug kitų užduočių.
Jaunosios žurnalistės paklausinėjo stovyklautojų, kas labiausiai patiko stovykloje. O patiko tikrai skirtingi dalykai: vieniem patiko lankomi užsiėmimai, kitiems nepamirštamos įvairios varžybos, o ypač orientacinės, kuriose buvo ir lengvų, ir sunkių užduočių. Jaunosios žurnalistės Gabijos nuomone, buvo smagu konkuruoti, bet varžybos ir išmokė, kad niekada negalima nuleisti rankų, reikia pasitikėti savimi, būti užsispyrusiam, kad įveiktum save. Stovyklautojams didelį įspūdį paliko smagūs vakarai, praleisti kartu žiūrint filmus, bendraujant su draugais, geriau pažįstant vieni kitus.
Jaunoji žurnalistė Agnė