Dailės olimpiada „Mano namai…“

Namai – paprastas, kasdienėje kalboje dažnas žodis. Tik penkios raidės, kurių reikšmė ypatinga kiekvienam, kurios apibrėžia mūsų būties erdvę.

Namai – gyvenimo ratas su įpročiais ir papročiais, giminystės ir kaimynystės ryšiais, pastangomis kurti jaukumą ir gerovę. Tai ta vieta, kur prasideda kiekvieno žmogaus gyvenimo kelionė po pasaulį, vieta, kur gera ir esi laukiamas, kur jauti rūpestį ir globą, vieta, į kurią nuolat sugrįžtama.

Namai – ypatinga erdvė, žmogiškojo buvimo teritorija ir žmogaus dvasinio augimo sąlyga. Tai žmogaus prasmės ir vertės vieta, jos kodas. Niekas nesuteikia didesnio skausmo ir nevilties, nei prarasti namai.

XXII Lietuvos mokinių dailės olimpiados tema skatina moksleivius ieškoti savo kūrybinio kelio ir atskleisti savo meninės raiškos gebėjimus. Kviečia dalyvius nuoširdžiai ieškoti savosios meninės tiesos, drąsiai rinktis mėgstamą vaizdavimo būdą – nuo realistinio iki abstraktaus ar remtis asmeniškai svarbių simbolių sistema.

Rajoninėje dailės olimpiadoje dalyvavo Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 8 klasės mokinės Laura Vaitkutė, Aistė Simėnaitė, II gimnazinės klasės gimnazistė Goda Vaitkutė.

Mokinės dailės olimpiadai pristatė namų darbus, tai yra sukurtas grafinės, spalvinės raiškos kompozicijas. Rajoninės olimpiados metu per 3 val. turėjo atskleisti savo meninius, kūrybinius gebėjimus ir sukurti kūrybinius darbus pasirinkta raiška. Mokinių kūrybiniai darbai buvo teigiamai įvertinti , 8 klasės mokinės Aistė Simėnaitė aštuntų klasių tarpe užėmė II –ąją vietą, II gimnazinės klasės gimnazistė Goda Vaitkutė 10  – II klasių tarpe taip pat užėmė prizinę II-ąją vietą.

Sveikiname, didžiuojamės ir linkime sėkmės, kūrybinės ugnelės!

„Tikras menininkas, labiau už viską mėgstantis meną, niekada nepasitenkina savimi ir stengiasi eiti vis toliau.” – Liudvigas van Bethovenas.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija