,,Dailus raštas puošia mano kraštą“

Kovo pradžia mūsų mokykloje ypatinga. Kovo 8 d. skubėjome su gimtadieniu pasveikinti Mariją Pečkauskaitę, kovo 11 d. –  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, o visa kovo antra savaitė paskelbta Lietuvių kalbos savaite.

Antradienį pradinių klasių mokiniams organizuotas Dailyraščio konkursas. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filialo bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė 1 -2 kl. mokiniams Žemaičių vyskupą Motiejų Valančių, kurio 220 m.  gimimo sukaktį švenčiame, pristatė kaip rašytoją, kuris ne tik rašė vaikams, bet ir mėgo savo knygeles dovanoti mažiesiems. Bibliotekininkė vaizdžiai pristatė jo knygelę ,,Mikė Melagėlis“. Labai pamokanti istorija – ir mažam, ir dideliam.  3-4 kl. mokiniams bibliotekininkė pristatė Kalbų muziejų Vilniuje, visi bandė rasti seniausią žodį, nustatyti lietuviškų žodžių skaičių, lietuvių kalbos amžių. Lietuvių kalboje turime ir unikalių raidžių, kurių nerasi kitose kalbose! Labai smalsu, ar lietuviškai dar bus kalbama ir po tūkstančio metų? Greičiausiai tai priklauso nuo pačių jauniausių – kaip vertins ir puoselės savo gimtą kalbą.

Tada mokiniai kibo dailyraščiu rašyti mokytojų parinktus tekstus. Rašto darbai sugulė į Židikų bibliotekos Feisbuko puslapį, kur galima juos bet kada peržiūrėti. Dvi paras kaito ekranai nuo įdėmių žvilgsnių, o vertinimai pasipylė patiktukais, širdutėmis ir komentarais iš gausių žiūrovų.  

Užbaigiant Lietuvių kalbos savaitę, paskelbti Dailyraščio konkurso finalininkai: 1 kl. mokiniai: Ignas S., Austėja M., Smiltė R.; 2 kl. mokiniai: Paula P., Matas G., Eitvydas A., Justas N.; 3 kl. mokiniai: Tautvydas S., Lukas L., Elija B.; 4 kl. mokiniai: Pijus G., Greta S. ir Neidas P.

Džiugu, kad aktyviai dalyvavę mokiniai savo geranoriškumu, didžiulėmis pastangomis išreiškė meilę savo kalbai ir Gimtinei. Gražiu raštu mylime, Tave, Lietuva!

Mokytojos Jurgitos P. informacija

 

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija