Dalyvavome Metų knygos rinkimuose

Visą šią savaitę gimnazijoje vyksta lietuvių kalbos dienos.  Manome, pati tinkamiausia savaitė pasidalinti ir kiek pamiršta žinute…

Dar prieš atostogas, vasario 14-ąją, mūsų gimnazistai dalyvavo Metų knygos rinkimuose, kurie organizuojami nuo 2005 m. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos knygų kategorijose. 2018 m. įtraukta penkta kategorija – publicistikos ir dokumentikos.

Lietuvių kalbos mokytojai Laurai pateikus paraišką ir numačius galimas Metų knygos veiklas gimnazijoje, mes vėlyvą rudenį gavome paauglių kategorijoje geriausiomis išrinktas 4 knygas.

Keletą mėnesių skaitėme, dalijomės, analizavome ir vasario mėnesį, akcijai besibaigiant, susirinkome drauge apibendrinti to, ką sužinojome ir sudalyvavome rinkimuose.

5-os klasės mokiniai Ramunė Bartkevičiūtė, Ema Balsytė, Dijus Baužys, Vesta Birėtaitė, Kamilė Kavaliauskaitė ir Elada Rudytė pristatė Audronės Meškauskaitės ir Aurinos Venislovaitės knygą „Istorijos skanėstai“ (iliustracijų autorė Inga Dagilė). Mokiniai susirinkusiems papasakojo keletą pačių įsimintiniausių šmaikščių istorijų, parodė visos klasės atliktą projektinę užduotį, remiantis skaitytomis istorijomis.

7-okės Kotryna Drabavičiūtė ir Rugilė Stirbavičiūtė pristatė Ilonos Ežerinytės knygą „Skiriama Rivai“ (iliustracijos Gedimino Kalino). Mokinės išsamiai papasakojo apie šią knygą, kurioje susipina dabartis ir praeitis, fantazija ir realybė, lyrinės istorijos ir detektyvo elementai.

8-os klasės mokinėms Eglei Gontaitei ir Gabijai Paulauskaitei teko nelengva užduotis – pristatyti Vytauto V. Landsbergio pasaką apie pokarį „Žalčių karalienė“, kurioje sumaniai iš mito perkeliama į realų istorinį laikmetį, į partizaninių kovų sūkurį, atrandant universalias šios žinomiausios lietuviškos pasakos sąsajas su dramatiška XX amžiaus Lietuvos pokario istorija.

I klasės gimnazistė Augustė Kavaliauskaitė kalbėjo apie Kotrynos Zylės mistinį romaną „Sukeistas“, kuriai iliustracijas piešė pati autorė. O ką, jeigu vieną dieną jūsų miestas virstų bekraščio sniego ir šalčio kalėjimu? Jei mokyklos rūsio tamsoje sutiktumėt patį Velnią, o baltai apsigobusi Giltinė atkeliautų gerokai anksčiau, nei tikėjotės? Retorinių klausimų šūsnį pažėrė Augustė, taip siekdama sudominti knygą paskaityti tuos susirinkusiuosius, kurie jos nespėjo perskaityti.

Pristatę knygas išsitraukėme mobiliuosius telefonus ir skubėjome savo balsą Metų knygos rinkimų puslapyje atiduoti tam kūriniui, kuris, mūsų manymu, nusipelnė geriausios 2019 metų knygos paaugliams vardo.

Knygų mugė praūžė, o joje tradiciškai buvo apdovanotos ir geriausios knygos. Dabar jau galime pasakyti, kad lietuviai 2019 metų paauglių metų knyga išrinko Ilonos Ežerinytės „Skiriama Rivai“. Ši knyga – gimnazijos bibliotekoje ir TU gali ją perskaityti!2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija