Daugiašaliai projektai – plati erdvė saviraiškai

Pastaraisiais metais Europoje vis labiau populiarėja tarptautinės programos ir projektai, kuriais skatinamas moksleivių bendradarbiavimas. Viename tokių projektų „Authors and directors with a cause: inspiring young Europeans today?“ („Ar šiandieninių rašytojų ir režisierių idėjos įkvepia jaunuosius europiečius?“) dalyvauja ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija. Birželio 25 – liepos 1 dienomis 12 gimnazistų ir juos lydėjusios mokytojos Vilma Levickienė, Inga Šilinskaitė ir Laura Arnotaitė dalyvavo trečiajame susitikime, kuris vyko Hamburge (Vokietija).

Šis Erasmus +: Comenius tarpmokyklinių Strateginių partnerysčių projektas – daugiašalis. Juo skatinamas aktyvus švietimo ir mokslo institucijų, įmonių, pilietinės visuomenės organizacijų, valdžios institucijų bendradarbiavimas įvairiuose ekonominiuose sektoriuose, siekiant kurti inovacines aukštos kokybės mokymo ir mokymosi praktikas, skatinti institucijų modernizavimą ir naujoves visuomenėje. Projekte be Lietuvos dalyvauja dar 6 Europos sąjungos šalys: Prancūzija, Portugalija, Lenkija, Vokietija, Rumunija ir Italija, o jo trukmė – dveji metai.

Dalyvaudami šiame projekte mokiniai turi galimybę ne tik aplankyti kitas šalis, bet ir ugdytis bendrakultūrinę, komunikacinę, meninę kompetencijas. Europos jaunuomenė mokoma įžvelgti vyraujančias socialines, ekonomines, kultūrines, politines problemas ir jas kūrybiškai analizuoti literatūros kūriniuose bei kine.

Į Hamburgo Stadtteilschule Barmbek mokyklą židikiškių delegacija turėjo atsivežti sukurtą trumpos apimties grožinį kūrinį. Sulaukta daug aktualių gimnazistų darbų, tačiau susitikime nuspręsta pristatyti II klasės mokinės Godos Vaitkutės ir IV klasės mokinio Vytauto Kekio apsakymą „Pipiras“. Apsakyme gimnazistai kūrybiškai ir itin jautriai gvildena vienatvės temą. Pagrindinė kūrinio veikėja – senolė Elena, nuo kurios nusigręžė jos artimiausi žmonės, tačiau iki paskutinio šeimininkės atodūsio jai ištikimas lieka šuo Pipiras. Autoriai istorijoje išryškino šiuolaikinio pasaulio susvetimėjimo problemą, sparčią tradicijų kaitą ir to padarinius.

Hamburge projekto dalyviai taip pat susitiko su žinomu prancūzų režisieriumi Guillaume Mainguet, kurio filmai yra rodomi Kanų kino festivalyje. G. Mainguet susirinkusiems parodė drauge su suomių režisiere Selma Vilhunen kurtą trumpametražį filmą „Mergaitės ir šunys“. Režisierius jauniesiems europiečiams žaismingai atskleidė daugybę kino meno subtilybių, organizavo tarpkultūrines kūrybines dirbtuves, kurių metu mokiniai rašė kino scenarijus, piešė siužetines linijas, o svarbiausia – davė naudingų patarimų apibendrindamas moksleivių darbus. Profesionalaus režisieriaus patarimai labai naudingi, nes paskutiniame projekto susitikime, kuris vyks pavasarį Lietuvoje, kiekviena šalis turės pristatyti mokinių sukurtą trumpą filmą.

Be to, Hamburge aplankytas ne vienas muziejus. Didelį įspūdį paliko sumažintas miesto geležinkelių tinklo muziejus, pasiplaukiojimas Elbės upe, išskirtinio grožio vaizdais bei prabanga pasižymintis Blankenese rajonas.

Moksleiviai, kurie vakarieniavo vokiečių šeimose, akcentavo, kad ne vaišėmis nukloti stalai įstrigs ilgam jų atmintin, o šiltas, betarpiškas ir nuoširdus bendravimas. Gimnazistai džiaugiasi galimybe tobulinti anglų kalbos žinias, ugdytis kūrybiškumą, pilietiškumą ir sutikti daug naujų, įdomių žmonių.

Laura Arnotaitė

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

 

 



2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija