Duoklė pasakoms!

5 klasės mokiniai kovą ir balandį per literatūros pamokas skaito lietuvių liaudies ir užsienio šalių pasakas. Šiais metais man, mokytojai Laurai, kilo mintis, kad 5-okai galėtų suorganizuoti pradinių klasių mokiniams pamoką KITAIP „Duoklė pasakoms“, kuri būtų skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Kaip tarėme, taip ir padarėme…

Balandžio 4 dieną pradinukus, pasipuošusius įvairių pasakų, vaikiškų istorijų herojais, sukvietėme į aktų salę. 5-okai vaikus suskirstė į 5 mišrias grupes, kvietė kiekvieną pasakyti, iš kokios pasakos atkeliavo.  Daugiausia svečių atvyko iš Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Coliukė“, turėjome kelias Raudonkepuraites, pulkelį Princesių, Vilką, Ežiuką, Kaminkrėtį, Lapę, Pepę, Raganaitę, Meškiuką Rudnosiuką, Harį Poterį, du Piratus, Joniuką ir Grytutę, net kelis Karalius, Velniuką, Medžiotoją, Našlaitėlę, Pingviniuką ir t. t. Po prisistatymų sekė darbas grupėse. Mokiniai sėkmingai įveikė visas 4 penktokų užduotis: išklausę pranešimą apie H. K. Anderseną ir Daniją puikiai atsakė „TIESA ar MELAS“, iš pasakų sąrašo teisingai išbraukė tas pasakas, kurios ne aptarto rašytojo, sudėliojo dėlionę, greta pateiktų pasakų ištraukų užrašė jų pavadinimus. Pradinių klasių mokytojų padedami, 5-okai apdovanojo po vieną mokinį iš kiekvienos klasės. 5-okai paskelbė šias nominacijas:

  1. Mokiniai, kurie pasirinko unikaliausią pasakos personažą.
  2. Mokiniai, kurie pasistengė ir apsirengė panašiausiai į savo pasirinktos pasakos personažą.
  3. Mokiniai, kurie skaito daugiausiai.

Po apdovanojimų sekė padėkos visų klasių mokinukams ir eisena. Kadangi protinė veikla vargina, mes sušilome, o lauke vėjuota, trumputę eiseną susiorganizavome mokyklos koridoriais. Tikimės, kad išeikvotas jėgas vaikai atgavo paskanavę 5-okų suriktų stebuklingų „debesėlių“.

Norėtume, kad pamoka „Duoklė pasakoms“ taptų tradicine, todėl perleidžiame visus organizacinius įsipareigojimus būsimiems 5-okams (dabartiniams 4-okams).

Dėkojame gausiai dalyvavusiems pradinukams, jų mokytojoms, tėveliams, kurie padėjo savo vaikučiams nuspręsti, kokios pasakos veikėju jie galėtų būti.

Ir ačiū mano darbštiesiems 5-okams, kurie „atidavė duoklę pasakoms“, atšventė H. K. Anderseno 217 gimtadienį taip, kaip ir priklauso – apsupti pasakų personažų bei skanaudami tortą!

5-os klasės vardu – auklėtoja Laura2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija