Edukacinė išvyka į istorines Lietuvos sostines

Baigdami įgyvendinti projektą ,,Socialumo ir amatų įgūdžiai Lietuvos ir Latvijos pasienio regiono bendruomenių gerovei“, kuris suvienijo Latvijos Nigrandės ir Lietuvos Židikų bendruomenes, pasienio ruože esančių dviejų mokyklų – Kalnu vidurinės ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos – mokiniai ir mokytojai vasario 7 dieną leidosi į edukacinę išvyką Kernavė – Trakai – Vilnius.

Atvykę į Kernavę, projekto dalyviai dalyvavo edukacinėse programose. Susipažinę su senosiomis indų gamybos technologijomis, gido pasakojimo vedini nukeliavę į ankstyvosios žemdirbystės laikus, pajuto, kokia puiki medžiaga yra molis, tada patys bandė  gilintis į keramikos – archeologinių kultūrų liudininkės – gamybos paslaptis, kūrė dirbinius iš molio bei pynė apyrankes iš odos, žaidė smagų senovinį žaidimą. Kadangi Kernavė unikali savo piliakalniais, tai po edukacinių užsiėmimų buvo apžiūrėti piliakalniai, nuo kurių atsivėrė nuostabi panorama į Pajautos slėnį, per jį vingiuojančią Nerį, aplankyta neogotikinė Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia.

Atskubėjusių į Trakus mokinių ir mokytojų laukė dar viena edukacija: natūralios kosmetikos gamyba. Išklausę pasakojimo apie natūralios kosmetikos gamybos subtilumus, gydomąsias ir apsaugines savybes, susipažinę su eteriniais aliejais bei jų nauda sveikatai, kiekvienas dalyvis galėjo pabandyti pasigaminti kremą pats, pasirinkti labiausiai patikusius aromatus, atsipalaiduoti. Įdomu buvo patiems kurti kremą, jį išbandyti. Smalsiausieji spėjo apžiūrėti Trakų pilį.

Pavakarėje projekto dalyviai atvyko į Vilnių. Čia Katedros aikštėje laukė gidai, kurie supažindino su miesto senamiesčiu, trumpai papasakojo apie reikšmingiausius Vilniaus statinius.  Išgirdome Vilniaus arkikatedros bazilikos, stebinančios savo didingumu, unikalią istoriją. Pakerėjo pasakojimas apie  Vilniaus universitetą, įkurtą dar viduramžiais. Įdomi prezidentūros pastato praeitis. Buvo įdomu Literatų gatvėje išvysti sienelę su unikaliom plokštelėm, kuriose įamžinti Lietuvos rašytojai, jų kūriniai. Sustoti gatvelėje po langais buto, kuriame gyveno didysis poetas A.Mickevičius, galbūt net čia kūręs poemą ,,Gražina“. Jausti viduramžių dvasią, tas siauras uždaras gatveles, kuriomis eidamas, atrodo, net dabar užuodi pačius nemaloniausius kvapus, gal išvysti tada taip reikalingą žibintininką. Kerinti Šv. Onos bažnyčia, kurią pats Napoleonas sužavėtas jos nepaprasto grožio norėjo išsivežti.  Sustoti prie garsiųjų Aušros vartų, tarsi sugrįžti šimtmečiais atgal, pajausti stebuklingą tikėjimo galią. Nors buvo šaltoka, bet taip smagu keliauti senojo Vilniaus gatvelėmis, kai gido žodžiai neša praeitin, nupučia istorijos dulkes.

Aplankę istorines Lietuvos sostines – Kernavę, Trakus, dabartinę sostinę Vilnių, išbandę senuosius amatus, dalyvaudami edukacijose, geriau pažinę istorinę praeitį, projekto dalyviai grįžo praturtėję ir pailsėję.

Mokytoja Danutė Stancevičienė

 

                     



2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija