Edukacinė pamoka „Keičiasi laikai, keičiasi daiktai“

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 2 ir 4 klasių mokiniai su savo mokytojomis Diana Jasiene ir Sonata Kazlauskiene lankėsi Mažeikių muziejuje, kur vyko edukacinė pamoka „Keičiasi laikai, keičiasi daiktai“. Čia mokinukus pasitiko muziejaus edukacijų koordinatorė Jūratė Miliauskytė. Vaikai susipažino su muziejuje saugomais senoviniais daiktais ir jų kaita iki šių dienų. Muziejuje vykusioje parodoje „Nuo žibinčiaus iki…“ mokiniai pamatė, kaip keičiantis laikams keitėsi ir žibintai, lempos, sužinojo, kuo skiriasi žvakidė nuo kandeliabro. Mokiniai patys bandė išdėlioti įvairių stilių batus pagal laikotarpius, po to turėjo galimybę batus pasimatuoti ir draugams pademonstruoti. Baigiantis edukaciniam užsiėmimui turėjo „laikyti egzaminą“ – atsakinėti į edukatorės pateiktus klausimus.

Džiugu, kad muziejuje taip pat pavyko pamatyti menininko Antano Bernatonio ištapytas senas langines. Iš Dzūkijos surinktos langinės tautodailininko dirbtuvėse yra iš naujo įkvepiamos naujam gyvenimui.

Taip pat vaikai susidomėję žvelgė į muziejuje veikiančios parodos „Mažeikių fotografijos ištakos“ nuotraukas. Bandė atspėti, kuri miesto vieta užfiksuota konkrečioje nuotraukoje, lygino, kaip pasikeitė miestas, aptarė, kaip rengėsi to laikmečio žmonės, kuo jų apranga skiriasi nuo šių dienų vilkimų drabužių.

Pasidžiaugę muziejaus salėse demonstruojamais eksponatais, pradinukai apsilankė ir Mažeikių ledo arenoje, kur galėjo skambant nuotaikingoms melodijoms pačiuožinėti. Daug sužinoję, pavargę, pasisėmę daug įspūdžių ir laimingi grįžo namo.

Dianos Jasienės informacija2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija