Ekskursija į Vilnių

Vykdant Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų programos projektą ,,Atradimų erdvės“ Židikų  Marijos Pečkauskaitės gimnazijos Ruzgų skyriaus 1 -10 klasių mokiniai  spalio 16 dieną vyko į ekskursiją į Lietuvos sostinę – Vilnių. Pagal iš anksto sudarytą ekskursijos maršrutą, mokiniai apsilankė Valdovų rūmuose, kur edukacinio užsiėmimo metu buvo supažindinti su Valdovų rūmų atstatymo ir įkūrimo istorija, sužinojo apie XVI a. ir XVII a. vadinamus  rūmų „aukso laikus. Apėję ir apžiūrėję prabangias menes, pilni įspūdžių atsisveikino su Valdovų rūmais.

Dar apsilankė Varpinės bokšte. Gidė   papasakojo, kad Vilniaus arkikatedros varpinė – vienas iš pagrindinių miesto simbolių, svarbi Arkikatedros, Žemutinės ir Aukštutinės pilių komplekso dalis. Įkopę į bokšto viršutinį aukštą, pasidžiaugė  įspūdingais Vilniaus vaizdais. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti bokšto istorija, kurią pristato interaktyvi ekspozicija.
Toliau ekskursiją tęsė Vilniaus katedros požemiuose, kur palaidoti Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelnę asmenys. Turėjo galimybę apžiūrėti Kriptose ir koridoriuose įrengtas ekspozicijas,  susipažinti su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais.

Vėliau mokinių laukė edukacinė kelionė po Vilniaus senamiestį ,,Vilniaus legendų skrynia‘“. Ekskursijos metu mokiniai buvo įtraukti į edukacinius, teminius žaidimus, kurie padėjo gyvai tyrinėti miestą, nes tai  skatino domėtis miesto istorija, vertinti ir saugoti Lietuvos kultūros paveldą, liaudies kūrybą.

Ekskursiją užbaigėme apsilankę Kernavėje. Prisiminė, kad Kernavė –  vienas pirmųjų Lietuvos miestų,  pirmoji Lietuvos sostinė, kurioje iki 1321 m. buvo valstybės valdovų rezidencijos. Taip pat Kernavė buvo vienas svarbiausių besikuriančios Lietuvos valstybės ekonominių, politinių ir gynybinių centrų.

Pilni įspūdžių grįžo namo.

Rūta Šambarauskienė, lietuvių kalbos mokytoja2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija