Erasmus+ projekto „Letˈs say stop to violence together“ partnerių susitikimas Lietuvoje

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija dar 2020m. įsijungė į ERASMUS+ strateginių partnerysčių projektą „Letˈs say stop to violence together“, o pirmadienį, gegužės 8 dieną, sulaukė partnerių iš Graikijos, Italijos, Turkijos ir Rumunijos. Gerai nusiteikę, su muzika, varškės sūriu ir medumi gimnazistai pasitiko svečius. Pristatę mūsų šalį, miestelį ir mokyklą, papasakojo apie gimtąją  lietuvių kalbą, jos savitumą ir supažindino su pagrindine susitikimo tema – Sportas ir smurtas. Po to kiekvienos šalies dalyvių komandos pristatė savo tradicinius žaidimus, šokius ir populiariausias sporto šakas, žaidė susipažinimo žaidimus. Po pietų užsieniečiai laiką leido gimnazijos mokinių šeimose, kur susipažino su lietuvių kultūra, tradicijomis. Mokytojai iš svečių šalių aplankė koplyčią, Renavo dvarą.

Gegužės 9 – Europos diena, tad rytas prasidėjo šios reikšmingos datos paminėjimu, buvo sugiedotas Europos himnas. Po to dalyviai pasiskirstė į grupes: vieni dalyvavo edukacijoje su dailės ir technologijų mokytoja Inga Šilinskaite, o kiti žaidė tradicinius lietuvių žaidimus su etnokultūros mokytoja Daiva Abrutiene. Tuo metu mokytojai apžiūrėjo mokyklą, aplankė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes. Po pietų visi projekto dalyviai išvyko į Urvikius, kur dalyvavo edukacijoje „Duonos kelias“ – susipažino su duonos kepimo procesu, duonos pagerbimo ritualais, kepė duonelę ir vaišinosi senoviniais valgiais.

Trečiadienį projekto dalyviai aplankė vieną įstabiausių Lietuvos vietų – Kuršių Neriją, išskirtinį žmogaus ir gamtos kūrinį. Nepaprastas gamtos grožis dar labiau atsiskleidė, kai ne tik pamatė, bet ir išklausė gidės pasakojimą apie Raganų kalną, Parnidžio kopą… Grįždami iš Nidos stabtelėjo Klaipėdos senamiestyje.

Ketvirtadienį projekto dalyvius pasitiko fizinio ugdymo mokytojas Andrius Šakinskas, kuris papasakojo apie užsiėmimų eigą ir taisykles. Mokiniai žaidė įvairius komandinius žaidimus, kurie padėjo geriau pažinti vienas kitą, vis labiau stiprino mokinių tarpusavio bendradarbiavimą. Abiturientai projekto dalyvius supažindino su sąžiningu žaidimu sporte. Po pristatymo mokiniai tęsė užsiėmimus.

Tuo metu mokytojai apsilankė Mažeikių rajono savivaldybėje, čia susitiko su mere Rūta Matulaitiene ir švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Apolinaru Stonkumi. Gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė informavo, koks yra mūsų projekto tikslas. Merė svečiams papasakojo apie Mažeikius, vedėjas supažindino su Mažeikių rajono švietimo sistema. Iš užsienio šalių atvykę mokytojai dalijosi įspūdžiais apie mūsų šalį ir gimnaziją. Po susitikimo dalyvavo edukaciniame užsiėmime Mažeikių muziejuje, čia susipažino su tošininkystės amatu. Vėliau apsilankė Palangoje.

Pavakare projekto dalyvius, mokytojus ir tėvelius į kultūrinį vakarą pakvietė iš Skuodo rajono kultūros centro Ylakių skyriaus atvykęs folkloro ansamblis „ALDA“. Smagiomis žemaičių dainomis, linksmais šokiais ir žaidimais ansamblio dalyviai išjudino kiekvieną, veidus nušvietė šypsenos, šiltas bendravimas nepaliko abejingų. Baigiantis šventei direktorė Rima Širvinskienė ir projekto koordinatorė Emilija Kniukštė išdalijo sertifikatus projekto dalyviams.

Paskutinę projekto dieną mokiniai gavo užduotį paruošti pristatymą apie sąžiningą žaidimą įvairiose sporto šakose, taip pat diskutavo apie elektroninių patyčių prevenciją. Po pristatymų žaidė komandinius žaidimus. Vėliau mokiniai įvertino projekto susitikimą Lietuvoje, dalijosi įspūdžiais. Po to laiką leido šeimose.

Tuo metu mokytojai diskutavo apie projekto metu įgyvendintas veiklas. Projekto koordinatorė Corinna Pertsinidou pristatė visų dalyvių sukurtą knygą „Pykčio valdymas“, turkų komandos koordinatorė pristatė Yasemin Öğür knygą „Elektroninių patyčių prevencija“. Buvo nutarta šias knygas išversti į graikų, italų, turkų, rumunų bei lietuvių kalbas ir pasidalinti mokyklose, rajonuose.

Po aptarimo mokytojai išvyko į Šaltojo karo muziejų, su gide pasivaikščiojo po Telšius, o vakarą užbaigė dalindamiesi idėjomis, patirtimi, įspūdžiais bei ragaudami tradicinius žemaitiškus patiekalus.

Ši savaitė pilna įspūdžių, malonių emocijų bei naujų patirčių. Nuoširdus ačiū visai mokyklos bendruomenei už pagalbą įgyvendinant projektą.

Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Projekto koordinatorė Emilija Kniukštė



2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija