Europos jaunimas – literatūrinių perspektyvų kelyje

Balandžio 26 – gegužės 2 dienomis 10 gimnazijos I, II ir III klasės mokinių kartu su mokyklos direktore Rima Širvinskiene bei anglų kalbos mokytoja Vilma Levickiene dalyvavo antrajame partnerių susitikime, kuris vyko Lagos mieste Portugalijoje. Ruošiantis susitikimui, reikėjo perskaityti kiekvienos partnerių šalies po vieną pasiūlytą rašytojo kūrinį anglų kalba, jį išnagrinėti ir pasiruošti aptarti susitikimo metu.

Be to, Lagos miesto merijoje vyko susitikimas su keturiomis portugalų rašytojomis, kurios papasakojo, kaip ir kada pradėjo rašyti, kaip pasirenka, apie ką rašys, kokia yra jų misija, ką nori perteikti skaitytojams. Mokiniai taip pat uždavinėjo rašytojoms klausimus, o juos domino, pavyzdžiui, tai, kas jas įkvepia, ką duoda jų bendravimas su skaitytojais, ar verta iš viso rašyti, koks yra jų didžiausias pasiekimas. Atsakymuose nuskambėjo įdomių minčių, kurios galbūt paskatins kai kuriuos kitaip pažvelgti ir į savo misiją šiame gyvenime.

Vieną popietę mūsų partneriai iš Prancūzijos pristatė nesenus įvykius, kai Paryžiuje buvo nušauta 10 žurnalistų satyrinio žurnalo „Charlie Hebdo“ redakcijoje, o vokiečių moksleiviai apie žodžio laisvę pakvietė diskutuoti grupelėse ir pateikti savo apibendrinimus.

Gegužės 1-ą dieną visi projekto dalyviai buvome pakviesti apsirengti portugalų valstiečių rūbais ir miesto centre dalyvauti eisenoje, skirtoje paminėti 600 metų sukaktį po to, kai 1415 m., valdant Portugalijos karaliui Jonui I, po Seutos mūšio miestą užėmė portugalai.

Mes taip pat labai džiaugiamės turėję unikalią progą pastovėti labiausiai į pietvakarius nutolusiame žemyninės Portugalijos taške, šv. Vincento kyšulyje, kurio aukštos stačios uolos, tarsi siena iškilusios virš Atlanto vandenyno iki 75 metrų ir stovi švyturys, vienas galingiausių pasaulyje. Už keleto kilometrų įsikūręs Sagres miestukas didžiuojasi ant uolos iškilusia tvirtove, o mes, gėrėdamiesi po kojomis plytinčia vandens didybe, palengva apėjome visą kyšulį.

Nepabūgę šalto Atlanto, po vienų draugiškų tinklinio varžybų paplūdimyje, žaidėjai nėrė į jo bangas, norėdami nuplauti ne tik prakaitą, bet ir atvėsinti karštos Portugalijos saulės įdegį.

O kiek nepamirštamų įspūdžių mokiniams suteikė vakarieniavimas portugalų šeimose, kur ne tik paragavo gardžių vaišių, bet ir mėgavosi šiltu bei nuoširdžiu bendravimu.

Dabar jau ruošiamės trečiajam partnerių susitikimui Hamburge (Vokietija) ir atliekame paskirtą užduotį – sukurti savo trumpą literatūrinį kūrinį. Taigi, plunksnos jau krebžda, mintys liejasi, mes kuriame savo gyvenimo knygą, nes, pasak vienos iš girdėtų portugalų rašytojų, atsakiusių į klausimą, kas yra gyvenimas, jis ir yra knyga: dalis jos yra perskaityta – tai, ką mes jau pragyvenome, o kita dalis – dar neparašyta, tai – tušti puslapiai, kuriuos mes dar prirašysime ateityje.

Anglų kalbos mokytoja Vilma Levickienė

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija