Europos kalbų diena

Anglų kalbos mokytoja Simona Bukontienė:

5 klasės mokiniai parengė stendą, skirtą Europos kalbų dienai, sveikinosi įvairiomis kalbomis.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Danutė Stancevičienė:

6, 8, I ir II g. klasių mokiniai prisiminė, ką žino apie Europos kalbų dieną ir pasaulio kalbas.

I ir II gimnazinių klasių moksleiviai žinias dar papildė skaitydami tekstus apie kalbas, jų kaitą ir nykimą bei atlikdami gramatines užduotis. Po to savo atidumą ir atmintį patikrino dalyvaudami trumputėje viktorinoje, sukurtoje „Kahoot“ programėle.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laura Arnotaitė:

III ir IV gimnazinių klasių mokiniai prisiminė istoriją iš Biblijos Senojo Testamento Pradžios knygos apie Babelio bokšto statymą, dalyvavo 7 turų galvosūkyje, kurį sudarė: bendrieji klausimai apie kalbas, ženklai ir rašyba, etimologija, šalys ir kalbos, kalbos šeimos, įvairūs, gestų kalba. Geriausiai sekėsi šiems 12-okams: Ugnei, Gabrielei, Raimondai, Aurelijai, Saulei ir Titui, o 11-os klasės mokiniai, surinkę daugiausiai taškų, buvo šie: Modesta, Dovydas, Regina ir Aleksas.

7 klasės mokiniai diskutavo apie Europos kalbas, lietuvių kalbą ir dalyvavo „Quizizz“ programėle sukurtoje viktorinoje „Europos kalbos“. Geriausią rezultatą pademonstravo Ugnė Lenkauskaitė.

5-okai susižinojo, kiek oficialių kalbų yra Europoje, kurios kalbos populiariausios, kodėl kalbos „miršta“, sveikinosi skirtingomis Europos kalbomis, dėkojo ir nufilmavo trumpą video siužetą, kad visi galėtų išmokti pasisveikinti bent keliomis kalbomis.

 

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija