Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. Šios šventės tikslas – populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą, skatinti europiečius mokytis kalbų ir per kalbas pažinti svetimas kultūras. Kalbos atveria duris, leidžia kitaip pažvelgti į pasaulį.
Kaip ir kasmet nepamiršome šiai dienai atiduoti duoklės ir mes, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokiniai bei kalbų mokytojai. Kalbėti, minėti, lipdyti, konstruoti, skaityti, piešti, diskutuoti, aplikuoti pradėjome jau rugsėjo 24-ąją, o baigėme šiandien. Ir ką mes nuveikėme?
Pradinių klasių mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Jolanta Meiryte-Stuge kūrybiškai pristatė įvairias Europos šalis. Atlikdami užduotis, mokiniai į pagalbą pasitelkė IT priemones, nes reikėjo sužinoti, kaip įvairiomis kalbomis pasisveikinti, atsisveikinti, padėkoti, kokie valstybių simboliai. II klasės gimnazistai dalyvavo pamokoje-viktorinoje „Kalbos Europos Sąjungoje“, kurią laimėjo Aleksas Vindašius.
Rusų kalbos mokytoja Rita rašo: „Europos kalbų dienai paminėti su 6-okais klausėmės rusų kalba atliekamos dainelės „Ulybka“ (šypsena). Išverčiau žodžius mokiniams, supažindinau su dainos turiniu. Piešėme Europos šalių vėliavas, mokėmės pasisveikinti keliomis kalbomis (rusų, anglų, latvių ir estų), per pertraukas iniciavome dainų, įvairiomis Europos kalbomis, leidimą gimnazijos koridoriuose“.
II g. klasės mokiniai per vokiečių kalbos pamokas, padedami mokytojos Daivos Gontaitės, darė plakatą apie Vokietiją, vokiečių kalba ir jį pakabino ant kabineto durų.
Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Stancevičienė su 7, 8, I klasės mokiniais piešė vėliavėles, ant jų Europos šalių kalbomis užrašė žodžius: sveiki, ačiū, o II klasės gimnazistams pasiūlė surinkti informaciją apie šią dieną ir parašyti pastraipą.
5 ir 6 klasės mokinius sudalyvauti viktorinoje-konkurse „Be kalbos nėra žmogaus, be kalbos nėra tautos, be kalbos nėra minties“ rugsėjo 28-ąją pakvietė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laura Arnotaitė. Pamokos pradžioje mokiniams buvo pateikta bendra informacija apie Europos kalbų dieną, kalbas. 6-okai iš pagamintų kartotinių dėžučių su Europos šalių simbolika pastatė Babelio bokšto imitaciją, papasakojo 5-okams, kas tas Babelis, supažindino juos su šia istorija, kuri byloja apie skirtingų kalbų atsiradimą. Mokiniai, suskirstyti į 5 grupes, varžėsi ne tik viktorinoje, bet ir pademonstravo vertimo žinias, iš pateiktų žodžių kūrė ketureilius, bandė įminti, kuria kalba dainuojamos mokytojos parinktos dainos. Geriausiai sekėsi 1 ir 5 grupėms, jos surinko vienodą skaičių taškų. Mokytoja džiaugiasi šiais, puikias žinias ir atidumą pademonstravusiais, mokiniais: Eimantu Šonu, Orentu Aleksandrovu, Kamile Kavaliauskaite, Vesta Birėtaite, Austėja Pocevičiūte, Mantu Burba, Monika Stonkute, Dijumi Baužiu, Amelija Barakauskyte ir Gabija Batakyte.
Kalbų mokytojų informacija