Europos kultūros paveldo renginys “Išlipdyto grožio pasakojimai”

Norime pasidalinti įspūdžiais apie rugsėjo 15 dieną vykusį įdomų ir prasmingą renginį, kuriame dalyvavo Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 7-9 klasių mokiniai.

Mūsų mokiniai turėjo galimybę giliau pažinti Europos kultūros paveldą Renavo dvaro sodyboje organizuojamame renginyje “Išlipdyto grožio pasakojimai”. Dalyvavome teminėje ekskursijoje rūmuose, kur susipažinome su  XIX a. – XX a. pr. dvarų kultūra ir pastatų fasado bei interjero puošyba. Ši dalis buvo pristatoma menotyrininkės dr. Jurgitos Kristinos Pačkauskienės vadovaujama.

Be to, mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su Renavo dvaro rūmų salių lipdinių restauravimo procesu, kurį pristatė skulptūros ir lipdybos restauratorius Marijus Rimkevičius. Tai buvo ne tik informatyvus, bet ir įkvepiantis pranešimas apie meno ir kultūros išsaugojimą.

.Norime išreikšti didelį dėkingumą visiems organizatoriams, kurie leido mūsų mokiniams patirti šį nuostabų renginį ir gilintis į kultūros paveldą bei meno pasaulį. Tai buvo nepakartojama patirtis, kuria mūsų mokiniai turėjo galimybę pasimokyti ir pasidalinti savo įspūdžiais.

Dėkojame ir su nekantrumu laukiame kitų tokių įdomių renginių ateityje!2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija