Gedulo ir vilties diena

Birželio 14-ąją tradiciškai Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenę paminėti Gedulo ir vilties dienos pakvietė istorijos mokytoja Lidija Končiutė.

Pamoka kitaip pradėta tylos minute, o po jos skambėjo Lietuvos Respublikos himnas. Direktorė Rima Širvinskienė  akcentavo, kaip svarbu branginti laisvę, kaip svarbu prisiminti ir vertinti tai, ką šiandien turime ir nepamiršti, kad viskas labai trapu. Istorijos mokytoja Lidija priminė svarbiausius faktus apie svetimos jėgos suplanuoto lietuvių tautos genocido pradžią, o 5 klasės mokiniai: Kamilė, Andrėja, Laurynas ir Pijus pasidalijo istorijomis žmonių, kurių gyvenimai tądien, prieš 81-erius metus, buvo sunaikinti vien dėl to, kad jie buvo darbštūs ir ištikimi Tėvynei. Jaunieji šauliai ir jų vadė mokytoja Gražina pagerbė tremtinių atminimą malda ir uždegtomis žvakelėmis.

Ačiū mokytojai Lidijai už suorganizuotą minėjimą, šauliams už iniciatyvas, dailės mokytojai ir 9-okams už papuoštą atminimo medį žiedais ir mokytojui Juozui bei jo ansambliui už prasmingą muzikinį akcentą.

Rugilės Stirbavičiūtės (I g.) nuotraukos2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija