Gedulo ir vilties dienos minėjimas

Birželio 11-ąją minėjome  79-ąsias trėmimų pradžios metines – Gedulo ir vilties dieną. Virtualiai susitikti ir drauge prisiminti skaudžią tautos istoriją  gimnazijos bendruomenę kvietė humanitarinių mokslų mokytojai.

Istorijos mokytoja Lidija Končiutė ir jos mokiniai priminė lemtingos 1941 metų istorijos faktus. Geografijos mokytoja Vida Strakšienė su mokinėmis trumpai pristatė vietoves, į kurias buvo ištremta daugiausia lietuvių. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Romualdos Žilinskienės mokinės kalbėjo apie to laiko žmonių išgyvenimus literatūroje, mokytojos Danutės Stancevičienės 7-okai pristatė gimnazijos vykdytas ekspedicijas, trumpai papasakojo ukriniškio J. Ruikos prisiminimus iš tremties. III klasės gimnazistės Dovilė, Gintarė, Akvilė ir Sintija, vadovaujamos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Lauros Arnotaitės, atliko tyrimą „Tremties tema vaikystėje: kalbėti ar nutylėti?“, kuriuo apibendrino, kaip ir kada apie tremtį pradeda kalbėti mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytojos, ką apie tai mano gimnazijos psichologė Emilija. Susitikimo metu buvo pristatyta gimnazijos jaunųjų šaulių išvyką į Ukrinus, pasidalinta įspūdžiais. Susitikimo pabaigoje nuotoliniu būdu paleidome į dangų vilties aitvarus, kuriuos gamino gimnazistai. Daugiausia aitvarų padarė 5-okai ir 6-okai. Ačiū jiems.

Humanitarai dėkoja gausiai dalyvavusiems (mūsų buvo net 100), atsiprašo tų, kurie „nebetilpo“.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija