Gegužės 15-oji – Šeimos diena,  Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų.

Tarptautinės šeimos dienos minėjimas gimnazijoje – naujos tradicijos užuomazga?

Šeima – dažniausiai apibrėžiame, kaip giminystės ryšiais susieta žmonių grupė, kurią sudaro tėvai ir vaikai, o plačiąja prasme – ir seneliai, anūkai bei kiti giminaičiai. Tačiau šeima taip pat yra ir vertybė, nepamainomas gėris visai visuomenei, vaiko socializacijos, ugdymo aplinka. Šeima mūsų gyvenime užima labai svarbią vietą, kurioje mes formuojamės, augame, tobulėjame, atsipalaiduojame ir kaip bežiūrėsime į šeimą, ar kaip į instituciją, ar kaip į vertybę, ji visada vaidins pačią svarbiausią rolę mūsų ir visuomenės gyvenimuose.

Gegužės 13 dieną į Židikų Marijos Pečkauskaitės gmnaziją rinkosi ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai. Mokykloje pirmą kartą organizuotas Šeimos dienos minėjimas. Mažiausieji gimnazijos mokiniai, pirmokai, susirinkusiesiems dovanojo šokį „Lašeliai“, o vyriausieji, IV gimn. klasės mokiniai Neringa Steponavičiūtė bei Tautvilas Liegis džiugino šventės dalyvių akis ir širdis šokdami lėtą valsą „Atodairos“.

Šeimų laukė ne tik mokinių meniniai pasirodymai, bet ir susitikimas su giesmių autoriumi ir atlikėju, rekolekcijų vedėju, 4 vaikų tėvu, kuris šiuo metu siekia aukštojo magistro laipsnio studijuodamas šeimotyros specialybę – Arūnu Raudoniu. Svečias dalijosi receptais, kaip išsaugoti ir puoselėti gražią šeimos tradiciją ir priminė, kad norint sukurti darnią šeimą reikia sunkiai dirbti, įdėti daug pastangų bei valios.

Ne kartą Arūnas akcentavo, kad vos įžengus į mūsų gimnaziją širdį užliejo ramybė ir šiluma, todėl kvietė gimnazijos bendruomenę puoselėti tą turtą, kurį turime, toliau kurti vieningą bei stiprią bendruomenę. Jis ragino neieškoti gyvenimiškų, pedagoginių tiesų Vakaruose, nes mums tereikia atsigręžti į tradiciją, į tai, ką mums paliko Marija Pečkauskaitė, Stasys Šalkauskis ar Antanas Maceina. Džiaugėmės ne tik svečio pasakojimais, anekdotais, patarimais, bet ir jo atliekamomis dainomis.

Po susitikimo su Arūnu Raudoniu renginio iniciatorė, tikybos mokytoja Dalia Sprindienė, šeimas pakvietė kartu praleisti dar valandą ir dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. Dalis šeimų su dailės ir technologijų mokytoja Inga Šilinskaite gamino žvakides bei kitokius rankdarbius, kiti, padedami muzikos mokytojo Juozo Daukšo, dainavo ir šoko, o galiausiai susirinko draugėn ir parodė, ko išmokę, pasidžiaugė puikiai praleista popiete ir vylėsi, kad Tarptautinės šeimos dienos minėjimas Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje taps gražia tradicija.

Šeima ir mokykla yra dvi pagrindinės ir svarbiausios auklėjimo institucijos. Tėvai – pirmasis sunkumų įveikimo, bendradarbiavimo, viskuo dalijimosi pavyzdys vaikui.  Mokyklą ir šeimą jungia tas pats objektas – vaikas, todėl tik veikdami išvien, suvokdami vieni kitų svarbą galime pasiekti geriausių rezultatų.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija