Gimnazijoje svečiavosi Klaipėdos universiteto atstovai

Vasario 25 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje lankėsi Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto lietuvių filologijos ir režisūros specialybės studentai ir jų dėstytojos.
Svečiai II, III, IV gimnazijos klasių mokiniams pristatė savo alma mater, kuri gyvenimui studentus jau rengia daugiau kaip 80 metų. Gimnazistams ne tik buvo plačiai papasakota apie įvairiapusišką humanitarinių mokslų naudą, pristatytos šios specialybės: anglų filologija (specializacija vokiečių arba prancūzų kalba), lietuvių filologija ir režisūra, lietuvių filologija ir užsienio kalba (specializacija ispanų, švedų, suomių, danų, rusų arba latvių kalbos), medijų filosofija, edukologija, pradinio ugdymo pedagogika, psichologija, socialinė pedagogika (specializacija viešasis administravimas arba vaikystės pedagogika), bet ir pasidalinta įspūdžiais apie gyvenimo ir mokymosi sąlygas uostamiestyje, studijų mainų programas, apie dieninių ir sesijinių studijų privalumus.
Lietuvių filologijos ir režisūros II kurso studentai mokiniams ne tik teoriškai, bet ir praktiškai pademonstravo, ką jau moka, ko mokosi, kaip gyvena. Jie, pasitelkę teatrinę raišką, improvizavo, kūrė neilgus, bet išraiškingus ir gyvenimiškas situacijas apibendrinančius etiudus.
Ne tik Klaipėdos universiteto lituanistai mūsų gimnazistus praturtino naujomis žiniomis, bet ir gimnazijos administracija, direktorė Rima Širvinskienė ir pavaduotoja ugdymui Laima Bartkuvienė, jiems, kaip patys teigė, padovanojo gražią dovaną – ne tik aprodė gimnazijos erdves, papasakojo mokyklos gyvavimo istoriją, pristatė naujausius ir reikšmingiausius pasiekimus, bet ir išsamiai papasakojo apie Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos – svarbą Židikų žemei, palydėjo į koplyčią, kur ilsisi rašytoja.

Laura ARNOTAITĖ, profesinio veiklinimo koordinatorė2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija