Gimnazistės Lauros Vaitkutės karpinių paroda ,,Juodai balta”

,,Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas“ (Vydūnas)

Kūryba – tai gyvenimo meilė, grožis, ji – lyg žmogaus veidrodis. Kurdamas žmogus pristato save tokį, koks jis yra. Džiugu, kad kuriančių žmonių netrūksta ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje, mokiniai dalyvauja įvairiose parodose, užima prizines vietas. Kūryba gyvenimo dalimi tapusi ir II klasės gimnazistei Laurai Vaitkutei.

Simboliška, kad birželio 14, Gedulo ir Vilties dieną, gimnazijoje atidaryta mokinės Lauros Vaitkutės karpinių paroda ,,Juodai balta“. Pristatydama parodą, gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė pasidžiaugė karpiniais ir priminė, kad kiekvienas gyvendamas laisvoje Lietuvoje turi galimybę kurti, svajoti,  todėl ragino nepamiršti praeities, iš kurios patarė semtis stiprybės ir kantrybės, užsispyrimo siekiant tikslų.

Gimnazistė Laura Vaitkutė prisiminė pirmuosius darbelius, pirmąją olimpiadą. Kurti mergaitei patinka, nes veikla kitokia, įdomi. Pradėjusi darbą, Laura svajoja jį kuo greičiau baigti, kad pamatytų rezultatą. Idėjų karpiniams mergaitė semiasi iš gamtos, nuotraukų, liaudies meno, pati nupiešia piešinį ir įgyvendina idėją kurdama karpinį. Mokinė minėjo, kad norint sėkmingo rezultato reikia įdėti nemažai pastangų, būti labai kantriai ir kruopščiai. Be abejo, Laurą džiugina ir pasiekti laimėjimai: pernai užimta I vieta Mažeikų rajono olimpiadoje, šiemet III vieta liaudies dailės konkurse ,,Sidabrinis vainikėlis“, piniginės premijos. Karpiniai gimnazistei – ir užsiėmimas, ir darbas, ir pomėgis, kuris džiugina ir suteikia laimės.

Lauros dailės mokytoja Inga Šilinskaitė džiaugiasi mokinės sėkme. Parodoje eksponuojami 2017-2018m. kūrybiniai darbeliai tema ,,Zodiako ženklai“, taip pat teminės kompozicijos, karpinys skirtas Piliakalnių metams paminėti. Lietuvos šimtmečiui paminėti skirti karpiniai bus eksponuojami Dainų šventės metu. Lauros pasirinkta karpinių technika – ažūriniai pjaustiniai. Mokytoja minėjo, jog norint pasiekti puikių rezultatų, gerų karpinių, reikalingas nepaprastas kruopštumas, loginis mąstymas ir didelė kantrybė.

Džiugu, kad Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje kuriančių, gražių žmonių netrūksta. Be abejo, už pastebėtą talentą, įkvėpimą, uždegtą ugnelę mokiniai dėkingi dailės ir technologijų mokytojai Ingai Šilinskaitei, kurios tikslas nuolat kilti pačiai ir kelti kitus.

  Mokytoja D. Stancevičienė

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija