„Gyvybės ir mirties keliu“

Jau 24 kartą Lietuvoje buvo organizuojamas tarptautinis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, kuris skirtas 1991 m. Sausio 13-osios aukoms atminti. Džiaugiamės, kad šiame bėgime dalyvavo ir mūsų mokyklos jaunieji šauliai: Fausta Najulytė, Dovilė Gimžauskaitė, Aurimas Saltonas, Tadas Kačerauskas, Liutauras Vindašius, Kęstutis Dauginas, Laura Šlyčytė, Povilas Petkevičius ir Airidas Mingiela.

Dalyviams reikėjo nubėgti 9 kilometrus. Bėgta nuo Antakalnio kapinių, kur ilsisi šio kruvino įvykio aukos, iki Vilniaus televizijos bokšto. Šis bėgimas – ne varžybos. Jame nebuvo renkami geriausi. Pagrindinis jo tikslas – atiduoti pagarbą aukoms, todėl visiems, kurie įveikė 9 km. nuotolį, buvo įteikti atminimo medaliai.

Jaunieji šauliukai įveikę šią distanciją neslėpė pasididžiavimo savo šalimi, jos gynėjais ir tvirtino, kad būtent tokiuose renginiuose, kuriuose susitelkia vardan vieno tikslo tūkstančiai tautiečių, galima aiškiausiai pajausti vienybės jėgą!2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija