Jaunieji šauliai dalyvavo tarptautinėje stovykloje Latvijoje

Šiandieninis pasaulis pasiekė savo galimybių apogėjų. Technikos laimėjimai, mokslo atradimai, demokratijos įsigalėjimas atvėrė duris į pasaulį. Gyvename įdomiu ir kupinu galimybių laikotarpiu, tačiau užsienio politika nuolatos primena, jog esame pasaulio dalis ir priklausome nuo kitų valstybių. Šių dienų politiniai įvykiai Ukrainoje skatina pajusti taikos vertę, suvokti, kad pareiga ginti tėvynę – ne tik deklaruojamos idėjos, bet ir konkreti veikla.

Šių metų birželio 11- 14 dienomis Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos jaunųjų šaulių organizacija dalyvavo tarptautinėje sukarintoje stovykloje Latvijos respublikoje, Kalnu miestelyje. Į stovyklą atvyko 89 jaunieji šauliai iš Rygos, Venspilio, Saldus bei Kalnu vidurinės mokyklos. Dalyvius pasveikino stovyklos viršininkas A. Lapa ir palinkėjo patirti daug gerų įspūdžių bei supažindino su stovyklos programa. Buvo sudaryti devyni mišrūs būriai. Kiekvieną dieną vyko įvairi veikla: kvadrato, tinklinio, futbolo, linksmųjų estafečių, grindų riedulio varžybos. Trečią dieną buvo organizuotos kliūčių ruožo varžybos. Jų metu reikėjo ne tik įveikti sukarintą ruožą, bet ir virvės pagalba persikelti per upę, bėgant nešti sužeistą draugą, atsakinėti į klausimus, šaudyti iš orinio šautuvo ir stumti mašiną. Tai buvo tikras jėgų ir ištvermės išbandymas.

Simboliška, kad stovyklos uždarymas sutapo su atmintina diena- birželio 14- ąja – Gedulo ir vilties diena. 1941 metais ši diena pakeitė likimus ne vienai šeimai, ne vienas patyrė netektį ir skausmą. Tremtis palietė kiekvieną lietuvį, nes tai, nors ir skaudi, bet gyva širdyse istorijos dalis, verčianti susimąstyti kiekvieną.

Paskutinę stovyklos dieną buvo aptarti rungčių rezultatai, visi būriai apdovanoti diplomais.

Stovykloje praleistas laikas atnešė neužmirštamų akimirkų, dalyviai tapo dvasiškai stipresni, nes nuolat juto draugo petį, mokėsi dirbti komandoje, būti tolerantiški ir supratingi savo naujiesiems draugams iš Latvijos. Jaunieji šauliai tikisi, kad pažintis nenutrūks, nes jų laukia nauji susitikimai kitose stovyklose.

Gražina Mitkuvienė,

Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos Jaunųjų šaulių būrio vadė

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija