Jaunų europiečių indėlis kuriant geresnę ateitį

Vykdant Comenius daugiašalio projekto „Jaunų europiečių indėlis kuriant geresnę ateitį“ veiklas, kuris vyksta pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, gegužės 7 – 12 dienomis Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos 9 klasės mokiniai: Martynas Klemenis, Živilė Mingėlaitė ir Reda Stankutė bei mokytojai: Nijolė Mažeikaitė, Šarūnė Erlickaitė ir Stasys Dambrauskas dalyvavo partnerių susitikime Pleveno mieste Bulgarijoje.

Šiame projekte dalyvauja aštuonios šalys: Prancūzija, Belgija, Bulgarija, Italija, Ispanija, Turkija, Danija ir Lietuva. Projektas siekia paskatinti mokinius ir mokytojus iš visos Europos dirbti kartu tam, kad prisidėtume prie geresnės ateities kūrimo visų labui.

Projekto vykdymo metu partnerės šalys pasidalino savo patirtimi ir idėjomis kaip švenčia Europos dieną Gegužės 9 –ąją. Po pristatymų vyko diskusijos grupelėse, kur ne tik buvo apsikeista nuomonėmis, bet ir lavinami kalbiniai įgūdžiai.

Bendraudami su bendraamžiais moksleiviai turėjo galimybę pasidalinti savo šalies kultūriniais ypatumais, būdingais stereotipais, suradę tarpusavio panašumus ir skirtumus, galėjo vystyti tarpkultūrinį dialogą.

Priimanti šalis parengė ir plačią kultūrinę programą. Esame laimingi, kad turėjome galimybę pamatyti Pleveno įžymias vietas, aplankėme Bulgarijos senąją sostinę Veliko Tarnovo, Patriarchalinę katedrą, Senąją mokyklą bei susipažinome su senąją jos švietimo sistema, stebėjome muzikos ir šviesų bei lazerių šou, paremtą senąją Bulgarijos istorija. Stebėjome koncertą centrinėje miesto aikštėje skirtą Europos dienai paminėti, pastebėjome ypatingai skirtingus kultūrinius skirtumus organizuojant masinius renginius ir miestelio gyventojų dalyvavimą šventėse.

Šios išvykos metu gavome ne tik švietėjiško, kultūrinio peno, bet gilų įspūdį paliko ir šeimų, kuriose svečiavosi mūsų moksleiviai, rūpestis ir globa jais. Taigi, ši Comenius programa suteikia galimybę pristatyti savas kultūras ir kurti artimus ryšius, kad prisidėtume prie europinės ir tarptautinės dimensijos kūrimo mūsų bendruomenėse.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija