Kad vaikas augtų laimingas

Paspaudus padidėja

Balandžio 14 dieną 11 valandą Židikų gimnazijos bendruomenė, mokytojai ir tėveliai, rinkosi į susitikimą su Telšių krizių centro psichologe Vaida Benaitiene.

Į tėvelius pirmiausia kreipėsi gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė, kuri priminė, koks svarbus tėvų pavyzdys pateikdama paprasčiausią užduotį: liepė ištiesti rankas į priekį, o pati ranką iškėlė. Daugelis užduotį atliko taip, kaip rodė direktorė, o ne taip, kaip sakė. Vadinasi, jei vaikui kalbame viena, o patys elgiamės kitaip, nesitikėkime rezultatų.

Gimnazijos mokiniai: 5 klasės mokinė Rugilė Stirbavičiūtė bei 8 klasės mokinys Titas Žvirždinas dalyvavo konferencijoje Klaipėdos universitete ir pristatė Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnaziją. Pristatymą, kuriame kalbėjo apie vaikų teises ir pareigas, apie jų laikymąsi, apie pasiekimus  gimnazijoje, parodė ir tėveliams.

Telšių krizių centro psichologė V.Benaitienė pratęsė mokinių mintį pabrėždama, kaip svarbu auginti laimingą vaiką. Ji paprastai,  labai nuoširdžiai kalbėjo apie tai, kokie svarbūs vaikui augant jo santykiai su tėvais, tėvų buvimas šalia, bendravimas, nuolatinis domėjimasis vaiko reikalais.  Žmogus visą gyvenimą gali justi nepaaiškinamą nerimą dėl to, jog gimė nelaukiamas, ir nežinia, kada ir kuo tas nerimas prasiverš. Psichologė kalbėjo, kaip sunkiai sielos skausmą išgyvena vaikas, jam sunkiau nei suaugusiam, nes jis neturi patirties, jis nežino, kaip sau padėti. Psichinio stabilumo vaikai mokosi šeimoje, todėl labai svarbus tėvų pavyzdys. Lektorė V.Benaitienė užsiminė ir apie pyktį, kas nutinka, kai tas pyktis kaupiasi. ,, Niekas nebūna piktas šiaip sau. Jei žmogus elgiasi agresyviai – ieškok jame skausmo“, – teigė lektorė. Padėti reikia ne tik smurtą patyrusiesiems, problema yra ir smurtautojas, tas, kuris tyčiojasi, apkalba ar kaip kitaip negatyviai kitų atžvilgiu išreiškia savo kada nors patirtas traumas.

Iš tiesų, psichologė pasakė daug, atrodo, gerai žinomų dalykų, priminė pažįstamas situacijas,  bet, tikiuosi, ir privertė susimąstyti, ar visada randame pakankamai laiko išklausyti vaiką, pasidžiaugti jo sėkme, pastebėti, kai jis liūdi ar nusiminęs. Šiltas, nemoralizuojantis lektorės kalbėjimas leido pasitikrinti, ar teisingu keliu einame, kad mūsų vaikai užaugtų laimingi.

Po susitikimo tėveliai turėjo galimybę susipažinti su gimnazijoje atidaryta 3D klase, pabendrauti su mokytojais, kartu ieškoti kelių, kaip auginti laimingą vaiką.

Mokytoja D.Stancevičienė

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija