Kad žodis skambėtų!

Vasario 4-os dienos popietę Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ir Ruzgų skyriaus mokiniai bei mokytojai dalyvavo meninio skaitymo konkurse „Kad žodis skambėtų“.

Ne paslaptis, kad kalbėjimo prieš auditoriją, scenos baimė – viena populiariausių, todėl susitikimą pradėjome gimnazijos psichologės Emilijos Muravjovaitės praktiniu patarimu, kaip mokytis suvaldyti jaudulį.

 Konkurse dalyvavo 9 mokinės. 5–8 klasių kategorijoje skambiu žodžiu džiugino:

1.     Kotryna DRABAVIČIŪTĖ, 8 kl. (mokytoja D. Stancevičienė);

2.      Rusnė STATKUTĖ, 7 kl. (mokytoja D. Stancevičienė);

3.       Ineta NORVAIŠAITĖ, 7 kl. (mokytoja D. Stancevičienė);

4.      Ema BALSYTĖ, 6 kl. (mokytoja L. Arnotaitė);

5.       Emilija KOCYTĖ, 5 kl. (mokytoja L. Arnotaitė);

6.      Ieva JONUŠAITĖ, 5 kl. (mokytoja R. Šambarauskienė);

7.      Gabija BATAKYTĖ, 5 kl. (mokytoja L. Arnotaitė).

Tik pusvalandis žodžio šventės, bet tiek daug išgirsta, tiek daug pajausta… Nė sekundėlės nebuvo nuobodu klausytis, nes žavėjo autorių, žanrų, balso tembrų ir emocijų įvairovė. Girdėjome Vytauto Mačernio, Juditos Vaičiūnaitės, Gintarės Adomaitytės, Gendručio Morkūno, Daivos Vaitkevičiūtės, lietuvių liaudies kūrybos tekstus ar jų ištraukas. Sonetus keitė eilėraščiai, eilėraščius – pasakos, ištraukos iš apsakymų, romanų, apysakų…

  I–IV klasių grupėje pasirodė dvi mokinės:

1. Regina MOCKUTĖ, II klasė (mokytoja D. Stancevičienė);

2.  Ugnė GONTAITĖ, III klasė (mokytoja L. Arnotaitė).

Regina jautriai interpretavo Vytauto Mačernio kūrinį „Trečioji vizija“, o Ugnė skaitė ištrauką iš Antano Miškinio rinktinės „Žaliaduonių gegužė“.

Vertinimo komisiją sudarė gimnazijos ir skyriaus administracija (direktorė Rima Širvinskienė, pavaduotoja ugdymui Laima Bartkuvienė), pradinių klasių (Alma Meškienė, Sonata Kazlauskienė) bei dalyko (Aurelija Nagienė, Lina Jurgelionytė-Šmukštienė)  mokytojai, pagalbos vaikui specialistai, Mažeikių rajono viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė Valda Muravjovienė.

Taigi, ką nusprendė komisija, kas atstovaus gimnazijai rajone?..

5–8 klasių kategorijoje pirma vieta vieningai skirta 5-okei Gabijai BATAKYTEI. Dėl antros vietos komisija ilgokai diskutavo ir rinkosi tarp Inetos, Emilijos ir Emos. Tačiau suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad antroji vieta, ir teisė atstovauti gimnazijai rajone, atitenka 7-okei Inetai NORVAIŠAITEI. I–IV klasių grupėje pripažinta, kad Regina Mockutė ir Ugnė Gontaitė – skirtingos, tačiau tolygios konkurentės. Po atkaklaus balsavimo paaiškėjo, kad gimnazijai atstovauti bus patikėta II klasės mokinei Reginai MOCKUTEI.

Linkime skaitovėms sėkmės rajone, tikėjimo savimi ir savo skaitomais tekstais!

Mokytoja Laura

P.s. Kuo daugiau skaitote, tuo mažiau mėgdžiojate kitus (Žiulis Renaras, XIX a. prancūzų rašytojas)

 

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija