Kalėdinis karnavalas

Gruodžio 20 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje vyko ilgai lauktas Kalėdinis karnavalas. Karnavalo metu mokiniai atskleidė savo įvairiapusiškus talentus: teatrinius, muzikinius, šokių. Tam buvo palanki ir pati karnavalo tema – ,,Muzikos stiliai“, kurią pasiūlė vakaro vedėjai – dešimtokai.

Karnavalui atsakingai ruošėsi ir jame dalyvavo visos klasės. Vakaras prasidėjo mokyklos šokių būrelio merginų sušoktu ugningu ,,Čia čia čia“. Po to vakaro vedėjai Reda ir Martynas, prisistatę žurnaliste ir muzikos profesoriumi, kvietė į sceną klases, pristatančias įvairius muzikinius stilius.

Penktokai sušoko smagų šokį pagal repo muziką. Šeštokai savo pasirodyme pasistengė atskleisti amerikietiškos country muzikos savitumą, atsivesdami į sceną arkliuką ir visą būrį kaubojiškai apsirengusių šokėjų. Septintos klasės mokiniai su populiariojo Ryčio Cicino daina ,,Meilės laivas“ šmaikščiai pavaizdavo, kokia muzika skamba klubuose. Aštuntokams teko atskleisti džiazo muzikos žavesį, ir tai jiems puikiai pavyko. Grakštus aštuntokių šokis nepaliko abejingų žiūrovų. Jų pasirodymo metu buvo atlikti net gana sudėtingi akrobatiniai šuoliai.

Paprašytas ,,žurnalistės“ Redutės, karnavalo vedėjas – ,,profesorius“ Martynas sudainavo populiarios liaudies dainos ,,Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“ posmelį. Devintos klasės mokiniai, susibūrę į liaudies kapelą ,,Keturakiai“, pasipuošę tautiniais drabužiais ir sudainavę jumoristinę dainą apie jauną žmoną, pristatė liaudies muziką. Na, o patys vakaro organizatoriai – dešimtokai – su jumoru pavaizdavo, kokia arši kova už vietą scenoje vyksta tarp pop grupių. Pop grupės ,,Čilinam“ vaikinus įžūliai nustūmė nuo scenos gražuolės ,,Pinup Girls“ grupės merginos.

Vienuoliktokai supažindino žiūrovus su roko muzika. Roko muzikos ,,svorį“ puikiai atspindėjo boksininkų kova ir vieno iš jų nokautas. Dvyliktokų pop grupių pristatymas susidėjo net iš trijų dalių. Didžiausią įspūdį visiems paliko ,,žvaigždė“ iš Ukrainos Verka Serdiučka, atlikusi dainą ,,Dolce Gabbana“ ir Lietuvos estrados įžymybė Džordana Butkutė.

Labiausiai žiūrovai laukė karnavalo kulminacijos – mokytojų paruošto klasikinės muzikos numerio. Laukta buvo ne veltui. Mokytojai visus pradžiugino baleto šokėjų repeticija ir P. Čaikovskio baleto ,,Gulbių ežeras“ Mažųjų gulbių šokiu. Kaip ir dera solidiems žmonėms, šokama buvo su didžiausiu rimtumu ir atsidavimu šokiui, o žiūrovai tuo metu leipo iš juoko.

Štai toks nuotaikingas ir linksmas buvo šis karnavalas, visiems suteikęs daug teigiamų emocijų, pradžiuginęs šilta, kalėdine atmosfera. Visos karnavale dalyvavusios klasės pasirodė puikiai ir įrodė, kad esant aktyviems ir kūrybingiems, galima suteikti daug džiaugsmo sau ir kitiems.

10 klasės auklėtoja R. Druskinytė2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija