Kelionė į Lenkiją

Kaip sudominti mokinius? Kaip pateikti informaciją, kad mokiniams būtų įdomu? Nuolat kyla toks klausimas kiekvienam dirbančiam mokykloje. Atsakymą į šį klausimą galime rasti keliaudami: juk tai unikalus būdas nuolat tobulėti ir atnaujinti turimas žinias, pažinti save ir kitus, mus supantį pasaulį. Tad birželio 1-3 dienomis Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokytojai, kiti darbuotojai, mokinių tėveliai leidosi į kelionę – aplankė kaimyninę Lenkiją.

Pirmiausia trumpam sustojom šalies sostinėje Varšuvoje, susipažinome su senamiesčiu, pasivaikščiojom karališkuoju keliu praminta gatve, kuri yra viena svarbiausių Lenkijoje, apžiūrėjom Varšuvos simbolį – Undinėlės fontaną, Turgaus aikštę, gotikinę Šv. Jono katedrą. Antrosios dienos ryte laukė išvyka į Veličkos druskų kasyklas, kurios veikia jau 700 metų. Čia nusileista net į 135 m gylį, kur suformuota 2 km ilgio trasa, ekspozicija supažindina su druskos kasyklos istorija, kalnakasių darbu. Savo grožiu ir unikalumu pakerėjo Palaimintosios Kingos koplyčia, kurioje viskas padaryta iš druskos. Ją apšviečia iš druskos kristalų padaryti šviestuvai, o grindys – vientisas druskos gabalas. Gidas pasakojo, jog čia tuokiasi jaunavedžiai, vyksta pamaldos, klasikinės muzikos koncertai. Užburti nepaprastų įspūdžių pasiekiame senąją sostinę Krokuvą, vadinamąjį ,,Lenkijos deimantą’’, žavimės Vavelio architektūriniu kompleksu. Ekskursiją tęsiame Krokuvos senamiestyje, kur išvystame Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, paminklą rašytojui A.Mickevičiui, aplankome Krokuvos gynybinių sienų liekanas, miesto vartus, už gynybinių įtvirtinimų pastatytą paminklą Žalgirio mūšiui, vaikščiojame senamiesčio gatvelėmis pakerėti jo grožio. Trečiąją dieną išvykstame iš Krokuvos, laukia ilga kelionė Lenkijos keliais, bet dar užsukame į Čenstakavą – piligrimų miestą, kur žymiausias lankytinas objektas – vienuolynas, pavadintas Jasna Gura. Jo didžiausia įžymybė – Dievo Motinos paveikslas, tad ir lankytojų čia tikrai netrūksta, apžiūrime vienuolyno bažnyčią bei koplyčią.

Kelias tolimas, minčių daug, bet grįžome iš kelionės pailsėję ir praturtėję, kupini jėgų keliauti – ne tik lankyti nuostabius pasaulio kampelius, bet keliauti savęs pažinimo, ieškojimo keliu, kad savo gyvenimą galėtume vadinti gražia kelione, su nuostaba priimti kiekvieną smulkmeną ir mokyti savo ugdytinius stebėtis, džiaugtis viskuo, skiepyti juose norą pažinti save ir pasaulį.

Mokytoja D.Stancevičienė2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija