Kitokia pamoka – muzikinis poezijos spektaklis ,,Kelionė“

Vasario 9 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 8- 12 klasių gimnazistai iš pat ryto rinkosi aktų salėje, kur jų laukė kitokia pamoka – poezijos spektaklis ,,Kelionė“ pagal J. Vaičiūnaitės eilėraščius. J. Vaičiūnaitė – miesto poetė, kurios kūryboje ypatingą vietą užima Vilniaus miestas ir  atsiskleidžia dvasingas, laisvas, gyvenimą mylintis žmogus, išryškėjęs per istorijos detales ir kasdienybės įspūdžius.

Aktorė Donata Kielaitė, sukūrusi ne vieną vaidmenį Vilniaus ir Šiaulių teatrų scenose, pakvietė pakeliauti poezijos ir meilės takais. Mokiniai ir mokytojai spektaklio metu turėjo galimybę leistis į dvasinę meilės kelionę, pabūti stebuklingame poezijos ir muzikos pasaulyje. Aktorė gan įdomiai pateikė J.Vaičiūnaitės poeziją, puiki vaidyba padeda suvokti, kaip galima suprasti eilėraštį, skatina ieškoti įvairių interpretacijos galimybių. ,,Kelionė“ – tai  ėjimas į save, persmelktas skausmo, kančios, meilės, džiaugsmo, susitaikymo su tikrove ir savimi.

Pristatydamas aktorę, jos kolega minėjo, kad spektaklio dalis – žiūrovas. Ir iš tiesų, mirtina tyla, dėmesys aktorės vaidybai išdavė, kad spektaklis nepaliko abejingų, sužadino įvairiausias emocijas. Juk kaip sakė mokyklos direktorė R.Širvinskienė, ne vienas jau patyrė meilę, ją išgyveno arba jos vis dar ilgisi.​2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija