Konferencija Estijoje

Balandžio 8-9 dienomis Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos direktorės pavaduotoja Laima Bartkuvienė ir mes, I gimnazinės klasės mokinės Kotryna Drabavičiūtė bei Rugilė Stirbavičiūtė, svečiavomės Estijoje, kur Baltijos šalių atstovai rinkosi į bendrą konferenciją, skirtą prisiminti 1949 m. kovo 25–28 dienoms Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Konferencijoje dalyvavo beveik šimtas žmonių, kurie pristatė savo pranešimus, dalijosi mintimis apie tremtį ir dabar vykstančius įvykius pasaulyje. Pavaduotoja Laima savo pranešime kalbėjo apie anksčiau vykusias ekspedicijas į tremtinių laidojimo vietas, kapų tvarkymą, istorijos svarbą ir žinojimą jaunuomenei. Mes taip pat pristatėme savo pranešimą apie jaunųjų šaulių veiklą, ką ji mums duoda, kokias vertybes ugdome dalyvaudami ir organizuodami įvairias akcijas.

Buvome apdovanoti dovanomis iš Latvijos ir Estijos. Labai džiaugiamės galėjusios dalyvauti tokiame renginyje, pasidalinti savo patirtimi, pasisemti naujų idėjų ir gilinti istorijos žinias.

Rugilės ir Kotrynos informacija2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija