Latvijos sostinėje pasirašytas trišalis dokumentas

Rygoje (Latvijos Respublika), Estijos Respublikos ambasadoje, vyko Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – tremtinių organizacijų susitikimas. Kalbėta apie bendrą Baltijos represuotųjų veiklą, trišalės bendrystės įprasminimą, pasirašytas kreipimasis į Baltijos Asamblėją.

Mažeikiams atstovavo Mažeikių rajono savivaldybės merė Rūta Matulaitienė, asociacijos „Lemtis“ nariai Gintautas Alekna ir Gražina Žukauskienė, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos atstovai. Iš Latvijos atvyko Latvijos politiškai represuotų asmenų asociacijos (LPRA), iš Estijos – NVO MurtudRukkililleÜhing nariai.

Visų trijų šalių atstovai pasirašė Kreipimąsi į Baltijos Asamblėją, kuriame išsakyta nuomonė dėl 2022 m. vasario 24 d. pradėtos Rusijos Federacijos agresijos prieš Ukrainą, Krymo aneksijos 2014 m., agresijos prieš Gruziją 2008 m., Sovietų Sąjungos įvykdytų nusikaltimų žmoniškumui, masinių trėmimų ir raginama Baltijos Asamblėją ir Estijos, Latvijos, Lietuvos narius Europos Parlamente pasisakyti už kovo 25-osios pripažinimą Tarptautine diena prieš tautybių deportaciją.

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos moksleivei, šaulei Kotrynai Drabavičiūtei įteiktas medalis už bendradarbiavimą, Baltijos šalių bendrystę ir istorijos išsaugojimą.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija