Let’s say stop to violence together

Kovo 30 – balandžio 5 dienomis Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos septintokai Dijus ir Irmantas, aštuntokės Eimantė ir Deimantė bei I gimnazijos klasės mokiniai Rugilė ir Armandas lankėsi Graikijoje, kur vykdė Erasmus+ tarpmokyklinių Strateginių partnerysčių projektą „Let’s say stop to violence together“. Mokinius lydėjo direktorė Rima Širvinskienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Laima Bartkuvienė ir psichologė, projekto koordinatorė Emilija Muravjovaitė.

Pirmąją dieną projekto delegacija vykome į projekto partnerių „2o Gymnasio Geraka“ mokyklą. Mus pasitiko mokiniai ir jų tėvai, kurie pagamino tradicinius graikiškus pusryčius. Visus projekto dalyvius pasveikino mokyklos choras, jie atliko žymiausias graikų dainas ir negailėjo sveikinimo žodžių svečiams. Projekto dalyviai buvome supažindinti su „2o Gymnasio Geraka“ mokykla, mokymo sistema bei graikų kultūra ir tradicijomis. Vėliau ir kiti partneriai pristatė savo šalis bei mokyklas. Po pristatymų projekto dalyviai žaidė įvairius žaidimus, kurie padėjo greičiau susidraugauti ir vienas kitą geriau pažinti. Smagu, kad turėjome galimybę daug sužinoti ir pasimokyti graikų kalbos. Taip pat susiskirstę į grupes moksleiviai aktyviai dalyvavo diskusijose apie vaikų teises ir pareigas remdamiesi Vaikų teisių konvencija.

Antrąją dieną projekto dalyviai dalyvavo smurto prevencijos užsiėmimuose. Graikai pristatė ištrauką iš knygos „Louzeraki“, apie mergaitę, patiriančią patyčias. Po vaidinimo dalyviai diskutavo apie galimybes sumažinti patyčių mąstą mokyklose. Vėliau, remdamiesi minėta ištrauka, mokiniai kūrė istorijas, naudodamiesi kompiuterine programa „Scratch“.

Trečiąją dieną keliavome į Atėnų Akropolį. Mus pasitiko gidas, kuris projekto dalyvius supažindino su Antikinės Graikijos istorija, demokratijos pradžia senovės Atėnuose. Po ekskursijos mokiniai dalyvavo užsiėmime apie demokratiją, grupėse diskutavo apie demokratijos principus. Vėliau, vakare, visi projekto dalyviai vėl susirinko mokykloje, kur prasidėjo kultūrinis vakaras, kurio metu susipažinome su graikų tradiciniais šokiais. Mokiniai ne tik mokėsi tradicinių graikų šokių, tačiau ir bendru ritmu šoko „flash mob“.

Visą ketvirtąją projekto dieną mokiniai praleido su graikų mokiniais ir jų šeimomis, tai suteikė galimybę labiau susidraugauti, pažinti šeimininkų gyvenimo būdą. Tuo metu mokytojai dalijosi gerąją patirtimi ir aptarė tolesnes projekto veiklas.

Penktąją dieną keliavome į Stavros Niarchos kultūrinį centrą, aplankėme Graikijos nacionalinę biblioteką. Grįžę į mokyklą projekto dalyviai dalyvavo užsiėmime „Jei aš būčiau…“, kurio metu pagilino žinias apie stereotipus.

Manome, kad visi projekto iškelti tikslai Graikijoje buvo pasiekti. Moksleiviai džiaugiasi galimybe susirasti naujų draugų, tobulinti anglų kalbos žinias bei lavinti bendravimo įgūdžius.2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija