Lietuvių kalbos savaitė

Kovo 7–10 dienomis Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje nuvilnijo „Lietuvių kalbos savaitės“ veiklos. Džiugu, kad tai, kas buvo suplanuota, buvo ir įgyvendinta.

Kaip ir kasmet aktyviai į savaitės veiklas įsijungė pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos: Violeta, Sonata, Jurgita ir Alma. Šiais metais pradinukai kirpo, piešė, dekoravo ir kitomis technikomis kūrė knygų skirtukus, kurie nugulė į itin gražią parodėlę antrojo aukšto fojė.

Suorganizuota ir 5–6 bei 7–8 klasių mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada. Geriausiai 5–6 klasių grupėje atlikti užduotis sekėsi Kamilei Sakalauskaitei (5 kl.), Andrėjai Sidorovaitei (5 kl.) ir Gabijai Batakytei (6 kl.). 7–8 klasių grupėje I vieta atiteko Eimantei Flemingaitei (8 kl.), II vieta skirta Inetai Norvaišaitei (8 kl.), o III vietą pasidalijo Elija Enciūtė ir Adriana Petrauskaitė (8 kl.). Sveikiname lietuvių kalbos žinoves!

Lietuvių kalbos mokytojos Danutė ir Laura atrinko keturių mokinių darbus, kurie išsiųsti į respublikinį mokinių konkursą „Kaip supranti sakinį „Kultūra skleidžiasi per kūrybą ir tarnavimą bendruomenei“?“, kuris skirtas Pasaulinei kultūros dienai paminėti. 7–8 klasių grupėje gimnazijai atstovaus Dijus Baužys (7 kl.) ir Elija Enciūtė (8 kl.), o I–IV klasių grupėje – Kotryna Drabavičiūtė (I kl.) ir Augustė Kavaliauskaitė (III kl.).

Apie iniciatyvą „Poezijos palangė“ nesinori daug postringauti. Jos tikslas – kad nors savaitę gimnazijos palangės taptų ne prisėdimo vietele, bet pagarbaus stabtelėjimo centru, kur žvilgsnis užkliūva už vaizdingo žodžio ir estetiško teksto apipavidalinimo. Tikslą pasiekėm! Matėm mokinius skaitančius poeziją pertraukų metu. Valio!

P.s. apie integruotą pamoką, skirtą Marijos Pečkauskaitės 145-osioms gimimo metinėms pažymėti, jau rašėme, o jei dar nepaskaitėte – kviečiame panaršyti gimnazijos „Facebook“ paskyroje arba internetinėje svetainėje.

Lietuvių kalbos mokytojos dėkoja visiems, kurie prisidėjote prie „Lietuvių kalbos savaitės“ veiklų. AČIŪ pradinukams ir jų mokytojoms, ačiū už originalias „Poezijos palangių“ interpretacijas klasių bendruomenėms, ačiū už dėmesį integruotos pamokos metu, kūrybiškumą rašant konkursinius darbus ir susikaupimą atliekant olimpiados užduotis. P.s. ačiū ir III klasės gimnazistams, kurie patys parodė iniciatyvą šią savaitę aplankyti Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos memorialinį muziejų. Ir toliau švieskite!

Lauros A. informacija

Rugilės S., Danutės S. ir Lauros A. nuotraukos

 2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija