Birželio 22 dieną grupė Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokinių ir juos lydėjusios lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Danutė, Laura, psichologė Emilija ir socialinė pedagogė Daiva aplankėme žinomiausius literatūrinius objektus Anykščių žemėje.
Savo literatūrinę edukaciją pradėjome nuo Medžių lajų pažintinio tako. Tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų/viršūnių lygyje ir gėrėtis atsiveriančiu Anykščių šilelio grožiu.
Kokia edukacinė literatūrinė kelionė Anykščiuose, jei nebūtume aplankę žymiojo klasiko Jono Biliūno kapo ir aprašyto Laimės žiburio ant Liudiškių piliakalnio? Kopdami Laimės žiburio palytėti, atsakingai laikėmės visų reikalavimų: atsistoję ant pirmojo laiptelio sugalvojome po norą, kilome neatsigręždami atgal, nesikalbėjome, palytėjome žiburį…
Džiūgaudami, kad mums pavyko užkopti į piliakalnį ir vildamiesi, kad mūsų svajonės realizuosis vykome į Antano Baranausko klėtelę, kur mus pasitiko muziejaus direktorius Antanas Verbickas. Istorijas jau nuo pirmųjų žodžių rado komunikacinį raktą ir mūsų gimnazistai aktyviai dalyvavo, klausė, atsakinėjo, domėjosi… Gimnazijoje besimokanti ukrainietė 6-okė Olesia poemos „Anykščių šilelis“ ištrauką perskaitė gimtąja kalba (dalį įrašo rasite komentaruose). Pasidžiaugėme ir muziejuje veikiančia Stanislovo Petraškos akmens tapybos ekspozicija. Gidas, susižavėjęs mūsų mokinių žingeidumu, visus pakvietė pasižvalgyti jau po uždarytas, kažkada veikusias Antano Žukausko-Vienuolio muziejaus erdves. Ačiū A. Verbickui už šią galimybę ir meilę savo darbui bei išskirtinį dėmesį lankytojams.
Vis dar pilni įspūdžių po aplankytos klėtelės, pasidžiaugėme Anykščių miesto erdvėmis, aplankėme Anykščių Šv. apašt. evag. Mato bažnyčią, lipome į apžvalgos aikštelę ir maloniai nustebome išvydę miesto panoramą ir apylinkes iš aukščiausio Lietuvoje bažnyčios bokšto.
Už 8 kilometrų nuo Anykščių įsikūręs unikalus Arklio muziejus – vienintelis Lietuvoje. Muziejuje eksponuojami ne tik žemės ūkio įrankiai ir transporto priemonės, bet ir unikalūs filatelijos, karo ir medžio drožinių eksponatai. Apžiūrėjome audėjos, keramikės, duonos kepėjos, kalvio ir medžio drožėjo darbus, pasisupome ir pasimėgavome autentiška Lietuvos kaimo aplinka.
Grįždami namo stabtelėjome Niūronyse, aplankėme, pasivaikščiojome po Jono Biliūno gimtojo namo kiemą, pasidžiaugėme nuostabiai prižiūrėta sodyba, sodnu ir skubėjome namo. Kelias tikrai neprailgo, 4 valandas dainavome ir įsileidome muzikos ritmu besibeldžiančias vasaros atostogas (linksmos kelionės vaizdo įrašo dalimi dalijamės komentaruose).
Ačiū už galimybę pažinti Lietuvą projekto „Kokybės krepšelis“ komandai!
Nuotraukos mokytojų Lauros ir Emilijos
Tekstinė informacija – mokytojos Lauros