Meninio skaitymo konkursas Kaune              

Lapkričio 16 dieną aštuntokė Gabija Miliūtė dalyvavo respublikiniame mokinių meninio skaitymo konkurse Kaune Maironio muziejuje. Jau nemažai metų, kai šis konkursas yra organizuojamas, skaitovus vertina profesionalūs aktoriai. Dalyviai turi pasiruošti du kūrinius: vieną laisvai pasirinktą arba savos kūrybos, kitas turi būti iš muziejaus pateiktų autorių, šių metų jubiliatų, kūrybos. Iš nurodytų autorių Gabija pasirinko Alfonso Nykos-Niliūno eilėraštį.

Į konkursą registravosi daugiau kaip 60 moksleivių iš įvairių amžiaus grupių: nuo pirmokų iki abiturientų. Daugiausia Kauno ir aplinkinių rajonų, bet buvo ir iš Klaipėdos bei Plungės, taigi Gabija ne vienintelė atstovė iš Žemaitijos. Konkursas vyksta dviem turais, lapkričio 16-ąją vyko pirmasis. Patekusiųjų į 2-ąjį sąrašas bus paskelbtas muziejaus tinklalapyje.

Gabija turėjo galimybę apžiūrėti Maironio butą, didžiojo poeto asmeninius daiktus, muziejuje veikusią literatūrinę parodą, išbandė literatūrinę dėlionę (iš rašytojų paveikslų, kūrybos fragmentų reikia sudėti vientisą paveikslą). Taip pat pavyko aplankyti Kauno pilį.

Mokytoja R. Žilinskienė2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija