Meninio skaitymo konkurse Klaipėdoje

Kovo 20 ir kovo 28 dienomis Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje vyko Ievos Simonaitytės moksleivių skaitymo konkursas. Kaip teigia konkurso organizatoriai, tai pirmasis moksleivių meninio skaitymo konkursas, kuriuo siekiama ugdyti domėjimąsi Klaipėdos krašto literatūra ir atskleisti kiekvieno moksleivio individualybę ir ugdyti jaunų žmonių kūrybiškumą. Skaitymo konkurso meno vadovė – aktorė, skaitovė, UNICEF Geros valios ambasadorė, lietuviškojo žodžio puoselėtoja ir skleidėja, Klaipėdos universiteto docentė Virginija Kochanskytė.

Renginyje dalyvavo mokiniai nuo 1 iki 12 klasės. Jie galėjo skaityti du kūrinius: vieną laisvai pasirinktą, kitą – arba Ievos Simonaitytės, arba tekstą apie ją, arba Klaipėdos krašto rašytojų kūrinį. 1-ajame ture, kovo 20 d., dalyvavo daugiau kaip 35 jaunieji skaitovai iš įvairių vietų, daugiausia, žinoma, iš Klaipėdos. Mokiniai apdovanoti Padėkos raštais ir suvenyrais.

Konkurse pasirodė ir dvi mūsų gimnazijos mokinės. Tai penktokė Ineta Norvaišaitė, skaičiusi Violetos Palčinskaitės eilėraštį „Pelėdos knygynas“ ir ištrauką iš I. Simonaitytės apsakymo „Meilutis ir Gužiukas“, bei septintokė Gabija Miliūtė. Ji skaitė ištrauką iš Birutės Jonuškaitės romano „Didžioji sala“ ir Nijolės Kepenienės sakmę „Bučinys“. Gabija buvo pakviesta į II turą kovo 28 d. (iš viso į šį turą žiuri atrinko 17 jaunųjų skaitovų).

Mokinius vertino aktorė V. Kochanskytė, kiti Klaipėdos dramos teatro aktoriai.

Mokytoja Romualda Žilinskienė2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija